| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anni, jenze ona je na gymplu, ze, a ten, kdo je na gymplu, tomu musi stacit smer a zbytek si odvodit sam, kdo je na gymplu, musi pracovat sam, ucit se sam, vyhledavat si informace sam, to je ten rozdil mezi gymplem a realkou- kdo na to nema, jde holt na realku. Tady je aspon videt rozdil mezi gymplem a ostatnima skolama, ne jako v CR, kde maturitu dostane pomalu i jedinec, kterej prolezl zvlastni skolou plus ucnakem a je polovicni analfabet ~Rv Sam jsem na nemeckej gympl chodil, kdyz jsem ti pred lety rikal,ze je to jiny kafe, nezten ceskej, nepozdavalo se ti to, tak ted to mas z prvni ruky:-) jo, furt neco porovnavas, pises nekonecny eseje (takova pisemka ma ve vyssich rocnicich bezne 4-6 stranek), obrovskej duraz se klade na logicky uvazovani a praci s informacema, ne na slepy papouskovani dat. Vite tematickej okruh pisemky z dejepisu, internet taky mate, nejakou osnovu, ceho se to zhruba bude tykat, zbytek at si vyhleda na netu, ne? To, co je v ucebnici nebo v sesite, staci tak na dvojku, jednicka se dava vyjimecne a za excelentni splneni ulohy prevysujici pozadujici ramec. Holt si budete muset zvyknout, ze bude makat sama, nebo si precte to, co maji v sestite, a bude prolejzat s dvojkama a trojkama, no.

Doucovani kvete, to je fakt, to je ovsem spis diky tomu, ze odpadlo Grundschulempfehlung a na gympl se sere kazdej. Vyuka na gymplu se tomu zaplatpanbuh neprizpusobila a gympl si drzi latku, diky tomu ovsem pribyva decek, co odpoledne jedou druhou sichtu na doucovani. Jejich problem, resp. problem rodicu, kteri je na tom gymplu drzi zuby nehty a ucitelu, kteri je neupozorni, ze pokud decko potrebuje pravidelne doucovani z nekolika predmetu, meli by rodice zvazit jeho setrvani na gymplu. Osobne bych nikdy nedal 170€ mesicne za doucovani, mozna jednorazove, ale rozhodne ne pravidlne, radeji bych dite dal na realku. Nutno dodat, ze gympl je nutnypouze pro studium na univerzite, takze bych se zamyslel nad tim, jestli dite, ktery nedava matiku 6. tridy je opravdu univerzitni typ a je treba ho tam drzet za kazdou cenu. Studovat muze na Fachhochschule i po realce, nebo si po realce muze dodelat maturitu, kdyby po Uni nahle zatouzil, prestupem na realku se mu zadny dvere nezavrou.

Prijde mi, ze to zbytecne prozivas. Byl jsemv BW a ted jsem v Bavorsku, coz jsou zeme, ktery maji nejvys nastavenou latku ve skolstvi, ale takovy drama, jako popisujes, jsem teda nezazil. A s ceskym skolstvim bych fakt nemenil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.