| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj manžel vyrůstal v Irsku, měšťák. Říkal mi, že jídlo byla bída...ze zeleniny zelí, tuřín, mrkev. Ovoce jedly jen holky. Bavíme se před érou globalizace. Měl jedny kalhoty a jedny školní. Na dovolenky se jezdilo po domovině. Týdně dostával kapesné a za to si koupil tyčinku Mars a plechovku Coca.Coly - to dostával v pátek. Doma maminka vařila taková obyčejná selská jídla. Děti chodily na plavání, manžel na koně, ale musel si to odpracovat. Kluci měli kola, manžel často dědil po bráchovi. V létě mohli jezdit na tábory, ale manžel nechtěl. V zimě se moc netopilo, bylo to drahé...když prý chtěl v noci na záchod, tak se snažil to vydržet, aby nemusel v tý zimě.~t~Mimochodem byli střední třída. Když se bavíme o této době, říkáme, že jsme oba vyrůstali v cca stejných podmínkách...z manželova pohledu jsme na tom byli dokonce lépe - kvůli tomu, že jsme si pěstovali vlastní zeleninu a ovoce, měli prasata, kačeny, husy, slepice, vlastní vinohrad. Měli jsme ústřední topení (u babiček ne, tam se topilo v kamnech a potřeba se vykonávala na suchém) a i to auto. Jenže já jsem o 10 let mladší, takže za dalších 10 let, už bylo Irsko někde jinde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.