Tak je možné, že z toho vygenerují algoritmem nějaký kód, a tudíž neuchovávají samotný otisk, jen ten kód. Tudíž pak opravdu nejde o databází biometrických údajů.
Něco k tomu je ještě i tady http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d39000v48982-databaze-otisku-prstu-jako-zpusob-vedeni-evidence-dochazky/
Nicméně připadá mi když už vhodnější ten čip. Hlavně ovšem tyto metody vylučují "náhradníky" pro vyzvedávání, v případě že rodič nemůže, onemocní apod. To by mi na tom asi vadilo nejvíc.
A v souvislosti s novinkou o povinné školce by mne zajímalo jak by to řešili v případě že rodiče tento způsob identifikace odmítnou. Dítě spádová školka vzít předpokládám musí, čistě ze zajímavosti přemýšlím jak by to řešili. A co třeba tělesně postižení rodiče?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.