| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

77krasko,

na našem gymplu s holkama taky nikdo neprobírá, co četly. Neprobíral to s námi ani nikdo na čtyřletém gymplu. A jo, měla jsem spolužačku, co četla Vergilia a já nevím co, pak jsem byla já, co sice přečetla komplet Saint - Exupéryho, Božskou komedii a Labyrint světa a ráj srdce, ale jinak se zmítala mezi literaturou pro děti a mládež a humoristickými detektivkami, aale 2/3 třídy nečetly prostě nic. Povinnou četbu jsme neměli.

Moje holky mají jednou za čas povinný zápis do čtenářského deníku na trochu vyšší úrovni, než je běžné, je tam část o autorovi, část o díle, pak vybrané kapitoly, zhodnocení....teď v kvintě měla ta jedna poprvé nějaké srovnání (Romeo a Julie od Shakespearea a Romeo, Julie a tma od Otčenáška). Ta jedna, co je na jiném gymplu, tak vždy po odevzdání čtenářáku píše test z obsahu a porozumění. To je asi tak celé.

Výhoda oproti základce je hlavně v tom, že na gymplu jim od začátku valí do hlavy maturitu a oni k tomu tak přistupují, že to vlastně mají k maturitě, takže i když je to extra nebaví, tak to udělají celkem poctivě.

Jinak ani jedno z mých dětí není knihomol. Jednu knížky bavily, než jí to učitelka v páté třídě dala befeklem, že musí denně číst, to se zasekla a už se do toho znovu nikdy nedostala v té míře, co dřív, ale aspoň čte tu povinnou literaturu a u většiny přiznává, že ji to baví. Jedna z dvojčat čte povinné bez zájmu, ale taky bez odporu, druhá jak co, na něco se radši koukne na film v angličtině, než aby si to česky přečetla, něco si klidně nechá jen převyprávět od starší ségry, něco přečte. No a nejmladší hledí na knížky s odporem, a to byla přitom jediné dítě, které se naučilo číst samo a nějakou dobu se zdálo, že ji to i bude bavit ~d~.

Na gymplu jsou všechny čtyři (z toho tři na stejném).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.