Přidat odpověď
Nastudovat ten zákon, a až pak se vrátit a diskutovat.
Zbraně kat. D, kam vrhače antiperlí vesměs patří, se musejí provozovat v místech, kde nevznikne ohrožení osob nebo majetku (a podle novýho, myslím, musí být určena osoba zodpovědná za bezpečnost, která zajistí přerušení střelby, pokud tyto podmínky nejsou splněny, i když toto dává smysl především pro soutěže). Tyto podmínky se dají splnit, pokud jeden není blbej. Lapač broků pomůže (především nenechat po sobě na místě bordel), dostřel airsoftovky je asi sto metrů, balistická křivka je vidět pouhým okem; účinný dostřel bude asi tak dvacet kroků. Pokud není vidět, kam kulička poletí, není problém zavelet si sám "Střelbu zastavit!", resp. ji ani nezačít.
Občas chodím s dítětem střílet z airsoftovky (od nějakých osmi, devíti let), případně ze vzduchovky, bude-li si chtít udělat zbroják, bude mít nadrilovanou bezpečnou manipulaci. Důležité je tu bezpečnost nezanedbat a neustále ji prohlubovat (a nelhat: pokud budu tvrdit, že antiperlí mohu někoho zastřelit, dítě si v průběhu času ověří, že to není pravda, a tak sám zpochybním i další svoje tvrzení. Je potřeba přiznat, že pravděpodobnost vážného zranění je velmi malá, ALE... "chceš-li si později udělat zbroják, nedělej NIC, co ti ztíží naučit se bezpečnou manipulaci.")
Přišel jsem do styku s různými nebezpečnými věcmi a musím se přiznat, že např. z kyanidů jsem měl NESROVNATELNĚ větší obavy, než z OSTRÝCH palných zbraní.
Předchozí