| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Možná, že to těhotenské břicho prostě všem "připomíná" i vizuálně, že se mají chovat ohleduplně. Vždyť v MHD se s tím také setkávám (ano jsou blbé výjimky, ale osobně mám výjimečně hezké zkušenosti), že k nastávající mamince, mamince s kočárkem a vlastně k mamince i tatínkovi s malým dítětem se ostatní chovají hezky, hezčeji než když jste bez malého dítěte. Tj. myslím, že je to něco prapůvodního být ohleduplní k těhotné, k mamince s malým dítětem a potažmo k tomu dítěti (narozenému, nenarozenému).
To je jedno vysvětlení, které mne napadá.
Druhé (a mohou působit současně) je to, že jsi právnička, že jsi měla rizikové... ani by mne nepřekvapilo, kdybys to měla od začátku v kartě a šlo to s tebou... a ostatní se k tobě podle toho chovali.
No a třetí vysvětlení, že ve zdravotnictví se lidé (ne třeba všichni) snaží-chtějí dělat svoji práci dobře. Že dobře, znamená chovat se slušně k pacientovi už se v dnešní době ví (nevím, zda jste někdy koukli na kousek Nemocnice na kraji města, ale přístup tehdejších doktorů, i těch sympatických byl k pacientům vlastně dost hrozný, pacienti tam nejsou partneři, ale podřízení) tj. lidé se snaží a v oboru péče o rizikové těhotetné se možná spíše nashromáždí ti co se chtějí chovat dobře než např. já nevím, na chirurgii (víc empatických lidí než arogantních a bažících po moci) - to si myslím, není to nic proti chirurgům, nechci je házet od jednoho pytle, ale takhle to bývá, stejně tak jsou různí lidé, kteří jdou dělat advokacii a vyberou si trest a jiní, kteří jsou dělat obchodní právo a jiní, kteří advokacii nechtějí, ale chtějí být soudci - prostě něco je častěji charakterizuje, proč si ten a ten obor vybírali. No a častěji možná jeden tip zdravotníků dělá předporodní péči a jeden poporodní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.