| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A ještě bych ráda srovnala "neperspektivní šolíchání" žen a úspěšné podnikání mužů.
Tady je pár důvopdů, proč jsou ty rozdíly:
1/Žena většinou začíná prakticky od nuly, její náklady na rozjezd firmy jsou minimální.
x Muž většinou do rozjezdu investuje- pořídí si kvalitní nářadí, nástroje, stroje, auto, superpočítač s placenými programy.... (co je třeba), pokud pracuje z domu, má jednu místnost jako kancelář, jinak má nějaké prostory vlastní nebo pronajaté k účelu podnikání.
2/ Žena většinou je značně časově omezená, klid na práci má jen pár hodin denně, chod domácnosti je zcela na ní, všem je plně k dispozici.
x Muž se do toho vrhne, dělá od vidím do nevidím a na nic jiného není ochoten se soustředit a věnovat tomu čas. Život celé rodiny je podřízen tomu, že tatínek podniká (často je tím omezen)
3/ Její podnikání je považováno za zábavu, která k ničemu nevede. Vydělá pár kaček a ještě s tím doma nasviní
x Jeho podnikání je považováno za svátost, kterou je nutno oslavovat, podporovat, vychvalovat...
4/ Když se její podnikání nezdaří, většinou jsou ztráty spíš v tom, že určitou dobu neměla příjem.
x Když se jeho podnikání nezdaří, často to rodinu zruinuje.

Já jsem to doma plácala pár roků. Ten poslední rok jsem měla 10 tis. čistého měsíčně (před Vánoci třeba 60, v dubnu třeba sotva na pojištění). Celou dobu dělám v kuchyni. Je kolem toho bordel, který umím uklidit jen já. To uklízení zabere dost času a dost času zabere i to, že to zas musím rozkramovat, když jdu pracovat. Kdybych měla dílnu, ušetřím spoustu času a doma by byl pořádek. Neznám jediného chlapa, který by vydělával 10 tis. čistého (tj. tak 20 tis. příjmů) v kuchyni na stole.
A pak se ještě ženské vysmívají těm "tvořilkám", co jsou tak blbé, že se chtějí doma realizovat a bavit, ale nic z toho není. Cha, cha, cha. To je pr.el, co? To jsou blbky, co? Že jim to ti jejich chlapi trpí. Já bych je hnala svinským krokem do práce. To by se i tomu jejímu líbilo lepit doma modely lodí za pár kaček, že jó. (To, že by si ten její na lepení modelů lodí pronajal dílnu s klimatizací, objednal větší množství materiálu, aby to bylo levnější a odkráčel by s výrazem stvořitele v 8 ráno a přišoural se po tenisu v 8 večer (musí přece udržovat status úspěšného podnikatele, mít pohyb a odreagovat se, že jo). Na toto podnikání by si vzal půjčku nějaký ten meloun, aby to bylo možné rozjet. Doma by vyžadoval veškerý servis, protože ty začátky jsou děsně náročné. (ano, jsou, ale pro ženy většinou takové podmínky nejsou možné a nikdo jim žádné úlevy nedělá, naopak, když nepřináší pořádné prachy, musí o to víc makat doma)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.