| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, Annette - no tak to je ulet jak kdy a kde. Proste behem let, co jsem stravila s pubertaky na nejvyssim stadiu, nejen ucitele, ale i jejich rodiny je nebrali jako deti. Nechce se mi zaplest do dalsi diskuze, protoze to je tezky vysvetlit, obzvlast, kdyz se vidi ruzne "konsekvence", ktere s touhle "volnou vychovou" jaksi zas nemaji co spolecneho. Zakazy a tresty tady zas tak moc nefigurujou. Proste deti se tu vychovavaji tak, ze od utlyho veku s nimi rodice diskutuji a berou v uvahu jejich nazory (=jak jsem si vsimla nejen v diskuzich tady, ale i v ruznych diskuzich s prateli, tak je tohle "u nas" prijimano celkem s posmechem, a to je pak tezky od "deti" chtit, aby se chovali jako dospeli, dokud zijou doma). Deti maji fakticky vliv na ruzna rozhodnuti.

Ono se to tezko vysvetli, kdyz v tom clovek nezije. Moje 4 deti se jako deti v 15 - 16 nechovaly (obzvlast proto, ze byly vychovavany zrejme jinak, odmala s respektem jako k dospelemu atd atd, a to jak doma, tak i ve skole) a potom se k nim nechovalo okoli jako k detem. Podobne na tom jsou i dalsi generace. Ze by to melo vliv na pozdni zakladani taky tezko. Cela zapadni spolecnost je jaksi "posunuta" a zpusob zivota se behem takovych poslednich 10 let hodne zmenil - duraz na vzdelani, budovani zazemi a kariery, moznost cestovani a p., nez se lidi vazou a zacinaji rodinu. Ja treba neznam vubec nikoho v sirokem okoli, kdo by jen tak odesel z domova v 18/po mature, aniz by mel zamestnani a kde bydlet, natoz aby se stehoval k nejakemu priteli/poridil si dite. Proste na to koukaj jinak. Moje deti odchazely ve 20 na studie do dost vzdaleneho mesta, s cehoz vyplynula nutnost si tam najit bydleni a zivobyti (=od nas nic neocekavaly). Takhle to delaji i tisice dalsich.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.