| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zerat, to máš pravdu, ale ....... ono to právě na těch malých klasických vesnicích právě takhle funguje.

Podle mne jsou na tohle nejhorší satelity.

Na malé vsi jsou lidi zvyklý si pomáhat po generace. Nepřijde jim na tom nic divného.

Samozřejmě není to vždy, ale myslím si, že většinou.

My máme asi 2 roky postavenou 4bytovku. Jen jedni zapadli.

Ostatní jsou prostě lidé z města, žijí si pro sebe.
Nic proti, ale pokud se někdo nastěhuje na takhle malou ves a předpokládá, že nebudou štěkat psi, kokrhat kohouti a "smrdět" ovce a koně, tak buď je mírně řečeno strašně naivní a nebo blázen.
Starousedlíci jejich výtky nepřijmou a nedivím se.
Stížnosti na sklizeň řepy, či obilí po 10 večerní taky zrovna nejsou na místě a tací bohužel pak nezapadnou.


U nás prostě funguje soudržnost.
Sama jsem se o tom přesvědčila, kdy se mi "ztratilo" dítě.
Celá ves hledala. I lidé, do kterých bych to vůbec neřekla.

Pokud mi dojde nějaká surovina nebo bych potřebovala něco půjčit mohu si dojít k sousedům.

Zase ale člověk nevymrzuje, když vedle něco slaví a do tří ječí u bazénu, či grilují ......

Na vsi musí být člověk ohleduplnější a otevřenější, jinak nezapadne a potom to nefunguje.

Já s tím nemám problém, pomůžu když je potřeba, ale není to pro každého, to je pravda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.