| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ona má 21 let, studuje vysokou a chudinka se nemůže odstěhovat a chodit na brigády? Jak celý léto sedí doma? Má 3 měsíce volno, min. měsíc a půl z toho má holčička makat...

Bóže, když jí to trpíte, tak se nedivte.

Já, jako podobně spousta dalších, jsem se prostě v 18ti letech po střední sebrala, odešla do úúúplně jinýho města studovat, bydlela nejdřív na privátu a pak na koleji, dostávala jsem zpočátku 1800 Kč měsíčně kapesného, na zbytek jsem si holt vydělala na brigádách /ano, je to holt už 20 let zpátky/. Domů jsem jezdila tak jednou za měsíc, to jsem teda dostala nějaké to jídlo do baťůžku...

Přežila jsem, naučila jsem se, o čem je život. Na brigády v létě jsme chodily se spolužačkama od 16ti let, na vysoké jsem holt brigádničila i o víkendech + i v týdnu - je spousta brigád, uzpůsobených vysokoškolákům, kde se směny dají přizpůsobovat studiu...

I teď zaměstnávám studenty. Třeba mám kočku, co chodí na 2 dny v týdnu a má měsíčně čistého 8100 Kč. Když k tomu dostane od rodičů i blbý 3000 Kč kapesnýho, tak si bez problémů sdílený privát nebo kolej zaplatí a zbyde jí i na jídlo... A má u toho i praxi.

Je samozřejmě povinností rodičů živit děti, dokud studují, ale nikoli 100% - když studují na vysoké. Prostě jí dejte, kolik můžete a buď ať se holčička snaží sama, nebo ať nechá školu a jde do práce. Je už 3 roky dospělá, není co řešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.