| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Před "20 lety jako mladá" :-) :

Filmy:
- Pulp Fiction
- Trainspotting
- Sophiina volba
- Magnolia
- Frida
- Vykoupení z věznice SS
- Půlnoční kovboj (naprosto jsem byla tenkrát šokovaná zobrazenými podmínkami vězení)
- Schindlerův seznam, Pianista
- Přelet nad kukačím hnízdem


Knihy: v dospívání-

- Dáma s kaméliemi (láska, vášeň, děj, ten konec..)
- Láska je jen slovo (J.M. Simmel) - bylo mi asi 16 let, když jsem to četla - zcela unesená a pohlcená příběhem..)

- Mně soudila noc/ Dopis Kláře (Valja Stýblová) - tak ob 5 let si to čtu znova
- Naděje má hluboké dno (též V.S.)

Naprosto mě nadchnul V.S. styl psaní, vyjadřování, popisu.. ~R^
Oba ty příběhy (kniha je spojená - dvě nezávislé na sobě knihy).
Od té doby jsem si v antikvariátech dokoupila její další knihy, líbí se mi od ní též: Nevěra, Chtěla bych ten strom, Dům u nemocnice...


Z poslední doby kniha (ač stará kniha zapadnutá v knihovně po babičce) - strhující dramatický rodinný příběh v knize "Krev mé krve" (H.G. Carlisle)..
Dokola opakovaně čtu pořád "Čtyři dohody", vracím se ke "Skrytá symetrie lásky" (o rodinných kostelacích - příběhy lidí).

Filmy posledních let:

- Požáry (Incendies) - silný zážitek z průběhu filmu, zápletky a pointy
- Cesta (s Viggo Mortensonem) - šokovaná a znechucená chováním lidí..
- filmy Pedro Almodovara - jeho styl, netradiční role postav a prostředí.. ~;)
Teď nevím, zda natočil i film "Moje druhá kůže" (s Banderasem coby plastickým chirurgem) - to se mi taky líbilo..~;)







Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.