| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na druhou stranu umělé oplodnění není bez rizika ani pro matku, ta stimulace hormony je dost zátěžová...a konkrétně já bych si to nechala jako poslední možnost.
A podle mě je to opět hlavně o prioritách - co v životě člověk preferuje...pokud tam teda není nějaký zdravotní problém a dítě se nedaří.

Je kolem mě spousta i krásných a úspěšných žen +- 39, co nemají nejen dítě, ale i partnera...jako kdyby zaspaly tu správnou dobu - pořád nebyl čas, některé už prošly v dřívějších dobách potratem v nevhodný čas počatého dítěte.

Prostě si myslím, že pokud se vědomě rozhoduju jakkoliv, musím pak nést následky toho rozhodnutí...a je to jen moje rozhodnutí. Preferuju cestování, kariéru, volnější život...komfortnější zázemí? OK, ale pokud včas z toho koloběhu nevystoupím, možná pak mi zůstane jen ta kariéra a krásný byt a zážitky z cest. Pokud mi to tak stačí, jsem i tak spokojena....mám to tak, jak jsem chtěla.

A ano, je dost prvorodiček 40+...moje dobrá kamarádka taky, otěhotně přirozeně jen výpočtem vhodného dne (taky to původně úplně nešlo)...a děti má nakonec dvě asi 3 roky po sobě - jen jsme teď stejně staré a ona je úplně psychicky i fyzicky vyřízená...dost totiž i pracuje a děti jsou hodně živé a docela náročné. Ale hrozně si jich váží a je ráda, že je má.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.