| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Eudo, to je velmi hezky řečeno.
Jako teorie je to opravdu velmi dobrá myšlenka, ale...teď to chce ještě "správnou spolupráci" a vnitřní pochopení toho dítěte - my jsme měli děti všechny asi v normě, jeden syn byl dyslektik atd, dcerka velmi aktivní, ale nějaké diagnózy nemají, ani jsem tedy po nich nepátrala.

Vysvětlování, situační věci, všechno krásný a řekla bych i super zvládnutý, mě to i baví vysvětlovat, motivovat atd...
Ale stejně se dostávaly do situací, kdy věděly, a přesto experimentovaly.
Velmi nebezepčná byla akce, kterou jsem tu už určitě dvakrát popisovala, kdy naše tehdy 14tiletá (ale jinak hodně vyspělá dcerka) sháněla, jakou drogu jednorázově vyzkouší. Byl z toho dost velký průšvih, se kterým si sama neporadila, takže přišla za mnou...
Ale jádrem toho, proč to píšu, je to, že mi řekla, ať neobviňuju sebe z nějakého selhání :-) jako matky, že to prostě vyzkoušet CHTĚLA, a proto to byla jen otázka času, kdy to zkusí. A že nebylo síly, která by jí zastavila. Ale taky mi sdělila, že to bylo naprosto jednorázové, prostě - zkouška. Chtění zažít.
Takže to chtění zažít je nad všechny zákazy, nad všechna vysvětlování a nad všechnu rodičovskou péči.

Podle mne je cenné to to UVĚDOMĚNÍ SI, jestli si z toho člověk něco odnese, jestli je to zkušenost, anebo v tom nežádoucím chování setrvá delší/dlouhou dobu. proto jsem zasáhla u syna tak, jak jsem zasáhla...a uvědomění zdá se přišlo, i když to byla asi trochu léčba šokem. Ta jeho včerejší výpověď je pro mě totiž hrozně cenná - což asi ještě nemůže pochopit nikdo, kdo nemá větší děti.

Ne, zákazy u mladistvých fakt neplatí, asi ani nemůžou, kdyby ano, bylo by vidět, že to je velmi bojácné nebo submisivní dítě hodně závislé na rodičích.

U některých dětí je docela těžké je tím "těžkým" obdobím provést...naše děti totiž dospívají a osamostatňují se nějak brzy ~d~, takže ta aktivita toho největšího hledání, zkušeností a doby silné akce x reakce je zhuštěna do velmi krátké doby.
Někdy je to velmi náročné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.