| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Kdežto u Eudo mám pocit, že, parafrázuji "tady je dobrý úplně všecko, v Čechách je všecko divný a vy jste hloupí Češi a nechápete to"."

Kudlo, opet opakuju: To do mych "myslenek" vkladas ty a par dalsich. Ne ze mi to nejak obraci zivot naruby - nemam zadnou potrebu vyjit s kazdym. Jak vidim, chapou to bez problemu zdejsi damy, ktery zazivaji totez nekde v jine zemi. Na kolik pisou o svych zkusenostech je jejich vec. MNE bavi porovnavat, a jak receno, treba i ty vybrany hrozinky nabizet, protoze ne vsechno je tak slozite "pouzit" nekde jinde. Co se mne tyce, ani nahodou bych nechtela zit v USA s jejich "demokracii" a dalsich vymozenostech. Klidne muzu rozvest i dalsi duvody.

Tak nak bych pripomnela, co rikal T.G.Masaryk: Kolik reci umis, tolikrat jsi clovekem. Co tim skutecne minil jsem pochopila, az jsem fakt nekolik tech reci zvladala na urovni materstiny: Aby nejakou rec clovek fakt umel natolik, aby "mezi ty lidi patril", k tomu totiz clovek musi dozrat. Neznamena to, ze musi ovladat gramaticka pravidla a mit obrovskou slovni zasobu. Je to daleko jednodussi - musi totiz chapat, co lidi kolem mysli tim, co rikaji, a navazovat na to.

Tim mam jako na mysli, ze mi po tech dlouhych letech cestina (kroma i jinych jazyku) zadny potize nedela. A obzvlast mne bavi vnimat a porovnavat ty nuance - jak se clovek muze vyjadrovat a co tim muze dosahnout (to je zas jina diskuze). A to mam hodne procviceny. Jak uplne obycejny slovo normalne bezne pouzivany nekoho nastve a dava mu uplne jiny vyznam, protoze to tak treba radsi ma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.