Ono to ale podle mých zkušeností funguje přesně takto: "Existuje tzv. Lombardův efekt (efekt knihovny) - člověk se chová tak hlasitě, jak se chová jako okolí. Děti (lidé) se nikdy nebudoz chovat "správně a slušně" když ten prostor je hlučný už z hlediska návrhu. Když to řeknu hloupě "není to jejich chyba". Je to chyba návrhu budovy. Kdyby byl prostor dobře akusticky navržený, hlučný by rozhodně nebyl." Mám zkrátka pocit, že v jídelně s blbou akustikou, když si děti chtějí něco říct, jen aby přehlušily hrkání žídlí, musejí mluvit dost nahlas. Čili podle mě jsou jen 2 možnosti - buďto jim nedovolit mluvit vůbec (což mi ale opravdu přijde jako buzerace), nebo to nechat být a krotit jen vyložený křik....
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.