| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak už víte, přešli jsme do jiné školy. Ovšem je to malá školička, jen první stupeň, a obědy jim vozí z vedlejší základky (paradoxně z naší spádové, té, která Rišku přijala do první třídy, prý speciální, tu anabázi si někteří asi i vzpomenete).

Nechci to řešit ve velkém, spíš dotaz, je-li to podobné i na vašich školách - tedy jídelnách.
Já sama vařím jednoduše. Nepotřebuju, aby se to nějak jmenovalo, nazývalo. Nějaké základy samozřejmě mám vžité - vím, co je znojemská, hamburská, ptáčci, vrabci atd.... :)

Tady máme k dispozici jídelníček na dva týdny. Jedno jídlo. Tj. polévka a hlavní. Polévka vodnatá s plovoucí pohankou/rýží/nudlema a kousky mražené zeleniny, občas hutnější, třeba fazolová, vločková, no.
Ta hlavní jídla - pod různými názvy se většinou skrývá něco s něčím smíchané, jinak asi normálka - sekaná nebo nějaké maso s omáčkou a přílohou. No a to první mě zajímá. Dva i třikrát týdně se objevují jídla, o jejichž výživové hodnotě nemám iluzi. Zatím neuběhlo moc času, jako příklad uvedu tento týden - srbské rizoto, tj. mleté maso, rýže, hrášek (doma máme rádi, rizoto vařívám, vypadá a obsahuje jinak, asi netřeba rozvádět) -a těstoviny s kečupem a sýrem, hlávkový salát.

Pochybuji, že by bylo lze s tím nějak pohnout, přece jen jsme externí odběratel. Jde mi o to, že Ríša má fobii z těstovin, hlavně špaget. Pokud je ve škole přítomen, odhlásit oběd nemůžu, vozí jim je na půl 12, podávají ihned a pak ještě mají další vyučovací hodinu. Samozřejmě by hodinku domů vydržel, ale přece tam nebude sedět a koukat, jak ostatní jí, no nevím, prostě jsem je informovala a počítám, že se dojí doma.

Ale co s tím jídelníčkem? Vím, že jsou normy a spotřební koš atd. Dvě taková jídla týdně, typ "blivajz" nijak nenaruší/dodrží tu požadovanou výživovou hodnotu určenou pro děti ve vývoji (vlastně nejen děti, z jídelny odebírá spousta externistů, hlavně důchodci)?
Jak to vlastně je, kdo a jak to hlídá? A ve vašich jídelnách to je tak taky nebo máte úroveň jinde?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.