| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tina, podľa mňa by tomu, čo hľadáš celkom zodpovedali Tatry, ale je to teda oveľa ďalej ako hľadáš. Možno by ste to dali s prespaním vo vlaku, z Prahy do Popradu je priame spojenie. Jiřík by mal nový zážitok. Ja som tak bola sama so synom na jarných prázdninách bez auta a bolo to super.
Tatranské strediská sú poprepájané tatranskou električkou, všade sú nejaké lanovky - rôzne typy - normálne, pozemná, zubačka, visutá na Lomnický štít. Vyviezť sa lanovkou na Lomničák je paráda. Dajú sa aj nenáročné prechádzky, napríklad z Hrebienka okolo Rainerovej chaty, kde býva postavený betlehem zo snehu, k vodopádom, okolo Štrbského plesa, na Popradské pleso... Na Hrebienku býva cez zimu ľadový chrám so sochami z ľadu, snowtubing, dá sa z Hrebienka zosánkovať vyše 2 km dráhou do Starého Smokovca. V St. Smokovci je Triklandia - optické klamy - veľmi zaujímavé. A dobré cukrárne.
V Poprade je aquapark, tam sa dá byť aj celý deň.
Sú tam aj jaskyne, neviem, ako sú otvorené cez zimu.
My sme bývali v Tatranskej Lomnici, tam je bobová dráha - funguje aj cez zimu, múzeum tanapu a múzeum lyží, vo viacerých hoteloch majú bazény.
Okolo Štrbského plesa sa dá previezť na koči s koňmi a pri zjazdovkách sú aj nejaké zimné atrakcie pre deti.
Nezavrhovala by som ani možnosť lyžovania, dá sa objednať súkromný inštruktor len na hodinku-dve, dieťa tak urobí veľké pokroky. Mám odskúšané, my nelyžujeme, syn sa naučil práve s inštruktorom lyžovať veľmi dobre. Doobeda polyžuje a poobede by ste mali dosť času na spoločné akcie.
Fakt je, že Tatry sú drahé, ale podľa mňa by sa to dalo urobiť aj cenovo prijateľne. Ubytko v apartmánoch alebo penzióne sa dá nájsť na zľavových portáloch, aj vstupy do aquaparku a Tricklandie. Niektoré ubytovania poskytujú Tatry card so zľavami na dopravu, lanovky a atrakcie.
Skús popozerať, možno by ste to dali.
Inak asi len tie mestá, ako ti tu odporúčali - Brno ( kamoška bola cez leto a prišli nadšení ) alebo Plzeň.




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.