| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, ja to mela na mysli takhle:

Jak uz jsem nescislnekrat psala, tim, ze ziju JINDE, jsem se naucila hodne porovnavat a koukat na ruzne konsekvence. Nedavno tu byla diskuze, jak se "my", co zijeme jinde, na plno veci divame hodne jinak a vic nam vyhovujou a vic se nam libi, atd atd.

"U nas" je ta vychova celkem jina - jak receno, "volna". Coz ovsem absolutne neznamena, ze se rodice na dite vybodnou a nechaj ho delat, co chce, jak si to vyklada obyvatelkstvo Prahy po navstevach skandinavskych pubertaku o pololetkach.

PREVAZNA VETSINA rodicu s detmi diskutuje a pta se na jejich nazor. Respektuje ho. Nenuti je delat, co je nebavi, ale diskutuji, PROC se nekdy musi delat i to, co nebavi. Atd atd, nebudu to moc rozbirat, protoze jak jsem si vsimla - kazdy vidi vsecko svymi brylemi a kriticky, kdyz to porovnava se svym a vlastne ani nevi, jak je to mysleno.

Jinak ja a moji bratranci a sestrenice jsme takhle byli taky vychovani. Brani jako "mali dospeli" s nazorem a diskutovano s nami, kdyz proste neco neslo. Cili ja v tom pak jen pokracovala. My jsme detem nic nezakazovali, vlastne vsecko smeli, ale NEZ se do neceho vrhli, podiskutovali jsme ruzne strany a ruzne konsekvence. A to uz kdyz byli mali. V puberte jsme s nimi zadne problemy nemeli, byli rozumni. Nikdy nebyli a nejsou zadni poslusni prdelkolizaci (=to maj hodne po mne i po otci).
NAkolik je to vychovou, okolim nebo vrozene pochopitelne clovek rict nemuze. Ale jelikoz jsou 4 a jsou desne fajn, tak holt nakej ten vliv si na to pricitam.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.