| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, pred asi 5 lety jsem v IKEA ucila jednu Slovenku a jednoho ing. ze Singapuru jazyk. Slovenka sem prisla se snoubencem Anglicanem (=vyslanym ang. IKEOU sem), ing. opet vyslan jako IT technik ze Singapuru.

Celkem hodne velky zajimavy rozdil. Holka ca 30 let, "vsechno znam vsude jsem byla tady na mne cekaj" typ, v Anglii uhnala hocha, kdyz pracovala jako Aupair, byli pouze zasnoubeni (=na vysvetleni, proc se podivuju, ze ji platili kurz a jemu ne). Vzdelani veskery zadny krome matury. V IKEE zamestnana nebyla, proc ji platili kurz 4 mesice mi je dodnes zahadou.

Ing. stejne stary, vzdelany a "sjezdely" se zkusenosti, ze se musi prizpusobit.

Nechodili na stejne hodiny. Ing. zvladal jazyk celkem levou zadni, holka mela spis zajem o to, jak to tady chodi: Jak to, ze jim okamzite nepridelili byt (=IKEA to nema jaksi v popisu prace). Mesto nema povinnost, musi stat v poradniku jako kazdy jiny (=par let). Presvedcena, ze ji IKEA zamestna. Presvedcena, ze po tom vyucovani je s jazykem hotova a bude okamzite zamestnana, a to v kancelari (chtela vedet, jak to IKEA dela, a pak mne presvedcovala, ze to tak nefunguje...). Jak bude mit narok na materskou (=pokud nema zamestnani, neni obcan, tak nema) a bude doma dle slovenskych pravidel ale s mistni materskou) A tak podobne. Mluvila zasadne slovensky a mistni styl (=vyucuje se primo v jazyce, nic se nepreklada, nic moc gramatika ap.) odmitala, cili po 2 mesicich jsem IKEE oznamila, ze nemam zajem, protoze to nebude mit zadouci vysledek. Personalni tim padem prisla na to, ze ta holka vlastne na kurz narok ani nemela, a ukoncili to.
Na FB jsem obcas sledovala, co a jak. Vdala se (=jinak by musela zpatky na Slovensko, protoze nemela potvrzeni od zaemstnavatele o tech 3 mesicich). Z pracaku ji po urcite dobe poslali na zakladni kurz jazyka, kde travila o dost delsi dobu, nez povolena, s neustalymi stiznostmi, jak je to slozity, posleze nezamestnana, dite, a dale nezamestnana.

Takze lidi jsou ruzny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.