Přidat odpověď
Mapat, ano, pokud by šlo o gastroparézu, moc se s tím udělat nedá, než režimová opatření, existují pak i léky, které mohou pomoci, ale nejsou vhodné na dlouhodobé užívání. Je možné se podívat na léky, které pacient užívá, jestli některé nemohou potíže zhoršovat (např. některé léky na nervový systém mohou zpomalovat vyprazdňování žaludku). Poslední možnost je výživa sondou rovnou do střeva, nebo resekce žaludku. O to nikdo normální stát nebude.
Speciální vyšetření na vyprazdňování žaludku je možné, otázka je, zda ho v místní nemocnici dělají a mají zkušenosti s vyhodnocením. Můžete se zeptat, případně domluvit s ošetřující lékařkou vyšetření v Brně.
Že to není žádný med, chápu, můj táta (70+) je také diabetik 2. typu a někdy mám pocit, že schválně dělá všecko pro to, aby si přivodil rychlejší komplikace či přechod k inzulínu (zatím je na PAD). Když se mu něco řekne, to jsme všichni chytrý a nějak moc toho víme a podobný průpovídky. Většinou se pak ukáže, že jsme měli pravdu my (např. že se k té cukrovce dopracuje). Ono je všecko fajn, ale jakmile se objeví komplikace, zpátky už to nejde vzít a táta skučí. Ale kdyby byl ochoten k patřičnému režimu, žádnou cukrovku by třeba neměl, že jo.
Předchozí