| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo,

"Když třeba někdo vycestuje tak, že sbalí do auta stan a obrazí za prázdniny pár evropskejch zemí, ale bydlí v kempu a spí tam v tom stanu, tak to je ještě OK nebo je to taky nehorázný, protože si nemůže dovolit hotel?"

Ale to jsem Ti přeci psala, ne?
I na dovolenou vlakem se stanem a s plným batohem konzerv, potřebuješ peníze. A když budeš odkládat litr měsičně, no tak si ve čtyřech ( průměrná rodina) nedovolíte ani tejden v kempu na Slapech.

Já nevím jak Ty, ale já žiju normální život, kde se prachy vydělávaj a posléze utrácej nebo spořej, nebo chceš-li tak investujou. A tím pádem mám přehled.
Takže Ti můžu napsat, že v mým věku 52 let, s mým zaměstnáním si ten dvojnásobek průměru vydělám. Totéž můj pracující manžel.
Jsme 4 dospělí - rodiče a dva VŠ ( teď od října vlastně jen jeden).
A hele, vedeme sice víceméně bezstarostný ( ekonomicky) život-tj. nepoloží nás nový zuby, pračka, předělávka koupelny, dovolená, sportování, kultura apod.,
ale že bychom mohli prásknout stovku měsíčně jen tak, za nějaký extrabuřty bohatejch to teda ne.
Jen se nám lépe hospodaří, vytváří rezervy a můžeme si dopřát rozumný relax, abychom do tý práce mohli ještě pár let chodit.

A nemyslím si, že by to tak musel mít, nebo dokonce chtěl mít každej.
Ale přijde mi nehorázný, když člověk pracuje podle svejch možností a dobře a vydělá si na byt a jídlo.
A musí přemýšlet, jako třeba učitelka z MŠ, kde si přivydělat, aby si mohla koupit novej kabát, nebo boty.
Jo, kdyby přemýšlela, kde si přivydělat, aby pořídila do měsíce výlet na Kalaháry pro celou rodinu nebo bazén s protiproudem, to by mi přišlo...ne nehorázný, ale nestandartní :-) a naivní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.