| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já nevím, jak neschopné máš to mladší dítě, ale moje děti jezdí samy do a ze školy (v Praze by to možná nešlo, tady je to běžné), nejstarší a prostřední jezdí samy do okresního města na kroužky. Nejmladší bych samotnou doma nenechala, protože je příliš rozkmitaná, takže když výjimečně jede ze školy sama, jde k některému kamarádovi (jsme tu 4, které nemáme v místě příbuzenstvo, takže to tak řešíme všechny). Nejstarší jim teda, když je doma, ohřeje jídlo (ohřívá i sobě, takže to není žádná práce navíc), když není doma, obslouží se samy. Nažene je, aby jí pomohly uklidit a když mám přijet pozdě, nažene prostřední, ať si napíše úkoly a dohlédne na to (výjimečně). Pomáhá jí s angličtinou (nejstarší je jazykově nadaná, prostřední je jazykový tupec po mně). holky se zabaví samy. Kdyby měly 3 roky a musela se jim dělat zábava a hlídat je, bylo by to náročnější a asi by nejstarší měla větší benefity. Ale ani tak bych jí neplatila. Pokud by to mělo razantně narušit její program (např. v době hlídání by měla tréning), zařídila bych to tak, aby na něj normálně šla (to by nejmladší chodila ke kamarádům, pokud by prostřední měla taky nějaký kroužek), jinak to zvládají samy - mají 6 a 8 let.
můj názor je, že je daleko důležitější, aby se naučily, že v rodině se pomáhá a spolupracuje zadarmo. Že za všechno se neplatí. Neumím to dobře popsat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.