| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vaiteo,

mě nejvíc vadily tyto informace:

No tak stará samozřejmě už jsi. (Buchli)
- je zakladatelka ve 31 stará (pravděpodobně myšleno na první dítě či pokus o otěhotnění)?

Kolem 45 let už je šance jedna ku pěti, že se dítě narodí s DOwnovým syndromem, to už je vážně hodně. (Buchli)
- opravila se sama na 1:20, a to formulací možná jsem to trochu přehnala nebo spojila se statistikou i dalších chromozomálních vad. Trochu? Opravdu? A původně to předložila jako fakt. Nepřipadá ti to jako strašení?

Dle lekaru z centra plati pomerne tvrda a dlouhodoba statisika:
u 20 lete zeny je z 10 odebranych vajicek 9 pouzitelnych/funkcnich pro oplodneni. U 40 lete zeny je funkcni 1 z 10. Kdyz jsme se lekare zeptala, proc se tyto skutecnosti vice nepublikuji, odpovedel, ze chytri to preci vedi a hloupi jsou nezajimavi.
(jik, 2 děti)
- a tohle mě rozložilo. Snad ani nemusím psát proč.


Naopak tohle se mi od tebe velmi líbilo:
To, že po 25 roku věku plodnost klesá, stejně tak stoupá počet VVV a komplikací během těhotenství je prostě fakt.
Ve 30 je zakladatelka jistě k těhotenství zralá a míra výše uvedeného je nízká.

- naskýtá se otázka, jestli je v rámci té nízké míry opravdu nutno tuto informaci sdělovat tak, jako by ta míra byla vysoká, a proč jsi tento příspěvek rovnou třeba nenapsala zakladatelce přímo ty...

Mám pocit, že lékaři mnohdy přistupují k uklidňování i typu "míra výše uvedeného je nízká" jako k "falešnému" a moc se ho nedopouštějí, zatímco "To, že po 25 roku věku plodnost klesá, stejně tak stoupá počet VVV a komplikací během těhotenství je prostě fakt." pacientovi vpálit příliš neváhají; nicméně mi to jedno bez druhého připadá dosti falešné. ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.