| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Dle lekaru z centra plati pomerne tvrda a dlouhodoba statisika:
u 20 lete zeny je z 10 odebranych vajicek 9 pouzitelnych/funkcnich pro oplodneni. U 40 lete zeny je funkcni 1 z 10. Kdyz jsme se lekare zeptala, proc se tyto skutecnosti vice nepublikuji, odpovedel, ze chytri to preci vedi a hloupi jsou nezajimavi. (jik, 2 děti)
- a tohle mě rozložilo. Snad ani nemusím psát proč."

sovice jo shrnula jsi to dobře ~R^

já dost dlouho rozmýšlela co na tuto údajnou "tvrdou" statistiku vůbec napsat, naštěstí se našlo dost těch které reagovaly. Je to prostě hovadina. A je poměrně jasné proč takovouhle zavádějící pitomost ani nikdo nikde nepublikuje.

Jenže může to zcela neopodstatněně vyděsit ženský, které o tom moc nevědí, tedy neměli nic do činění s IVF apod. Což bylo vidět i reakcí. Většina populace nepodstupuje vyšetření kvality a použitelnosti svých vajíček, takže nemohou tušit v jakém věku měla jaké procento jak kvalitních vajíček.
A přijde mi tedy nezodpovědné pouštět takovéto informace do etéru na základě... nějaký lékař povídal...

Já osobní zkušenost mám, podstoupila jsem v různém věku, v rozmezí 33 - naposledy v 39 letech, a vajíček bylo dost a byla OK. Ale to je samozřejmě zcela irelevantní k tomu jak to bude mít kdokoliv jiný.

Samozřejmě mezi 20letou a 40letou rozdíl bude. Fakt je že počet vajíček je pro tělo daný a je to individuální, a jak dojdou, tak dojdou, což se může v těch 40 stát. To je pravda a je to i důvod proč někdo už není v té stimulaci vajíček později úspěšný.

Ale jednak silně pochybuju že by to byl až tak tristní s tpou použitelností vajíček. A navíc k tomuhle prostě nemohou být relevantní informace vztažitelné obecně na celou populaci.

Jedna už principu toho jaké ženy podstupují odběry ve 20 a jaké ve 40. Ve 20ti to obvykle nebudou ženy mající problém s otěhotněním, ty v tomto věku podstupují IVF poměrně výjimečně, tady sice dostatečný vzorek dat pro statistiku být může ale myšleny asi budou především dárkyně. Čili již z principu věci ženy zdravé, jiné ani dárkyněmi být nemohou a v procesu se až k odběru nedostanou.

Zato těch 40tek moc opravdu nebude. Už jen kvůli prostému faktu, že pojišťovna proplácí nejvýš 3 cykly a max. do 39 let. Dárkyněmi už být nemohou, čili zůstávají jen ty co se do té jim do té doby nezadařilo. A ve 40 už možnosti u pojišťovny mívají vyčerpané, buď pokusy nebo věkem, anebo financemi. Určitě existují i takové co to podstoupí poprvé ve 40 a samy si to zaplatí, ale ty asi půjde spíš spočítat v rámci republiky na prstech, než že se z toho dala dělat nějaká statistika.
Další věc je že to s největší pravděpodobností budou ženy s nějakým vážným zdravotním problémem, který tomu těhotenství brání, třeba zrovna nějaký problém s vajíčky.

Mohou být k dispozici pouze údaje o ženách které z nějakých konkrétních důvodů podstoupily odběr vajíček, což není vážně sranda, takže nelze otestovat na nějakém větším vzorku běžné populace.

Tohle porovnávat je prostě naprosto neseriózní. A vyvozovat se z toho nedá skoro nic.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.