| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

magrato, ale to není o vysvětlování...to je o tom, co ona cítí uvnitř a jak moc se jí co dotýká...to obyčejnýma slovama - pouhým vysvětlováním - moc nejde...
To by bylo jak poslouchání vyprávění v hodině...učitelka mluví, dítě si to sice pouští do hlavy, ale kde je prožitek? Kde pochopení až tam vevnitř v sobě?

Já mám takovou svou malou filozofii o různých "Já" a jejich kabátcích :-), nechce se mi to zas rozepisovat...ale u některých takovýchhle dětí je to prostě tak, že oni jsou vevnitř mnohem "starší", než někteří jejich vrstevníci. Netvrdím vůbec, že to je u té tvé dcerky taky tak.
Možná se to dá vysvětlit zjednodušeně tak, že je to podobné, jako kdyby třeba mezi tře´táky byl jeden devá´ták, který by měl ale tělo toho tře´táka a fyzicky se od ostatních nelišil...jak by se mezi těmi tře´táky cítil?
Jak by ho oni přijali, reagovali na něj?
Jak by se od nich odlišoval?
Kdyby věděl, že je už "větší", pochopil by to a mohl by to přijmout, byl by určitým způsobem shovívavý a nějak by mohl adekvátně reagovat. ten jeho vnitřní systém by se uklidnil, že není "chybný", divný, špatný...jiný.
Ale když to neví?
Nechápe třeba, proč ostatní reagují jako malé děti, divně a "zle"...a neví, že je to tím, že on je prostě v něčem trochu napřed, už toho víc umí, víc zažil a pochopil.
A mezi ty třeťáky se tom devá´tákovi ráno nechce...a komu by se chtělo?

Já nevím, jestli je to u vás tak, docela často to u takovýchhle dětí vnímám a pokud to s nimi rezonuje a určitým způsobem tohle pochopí...uleví se jim, i když ti třeťáci samozřejmě nevyrostou...ale je k nim - shovívavější, jakoby s nimi může hrát tu hru na to, že se třeba okatě (pro ně okatě) vnitřně nevyčleňuje.

Moje dcera měla například ráda buď vyloženě malé děti, nebo větší...a dospělé. Teda furt i má. Byla pořád jakoby napřed, s vrstevníky si nerozuměla, nechápala je moc...ale tak jako kooperovala s nimi na té nutné úrovni spolužáků...
Velmi lehce ale vplouvala už poměrně záhy do světa dospělých, nacházela podobná témata u o hodně starších dětí...prostě byla svým způsobem jiná...ona prostě leccos sama od sebe ví, chápe, vidí souvislosti, je citlivá...ale - jí se tedy neposmívali, nasadila si ochrannou masku...a udělal "imidž" pro spolužáky.
Spokojená tam nebyla a ni na střední úplně není, ale prostě ustává to bez frustrace a zloby...zvládá to.
I te´d na střední si víc rozumí s učitelkami, než s vrstevníky, je schopná s dospělými i poněkud držet krok v všeobecném rozhledu, v chápání života a tak...mnohokrát si třeba i dospělý člověk nechá od ní poradit...a rád.
Taky tápala...taky se na sebe zlobila a hledala chyby v sobě ...přišla si divná a jiná...povídaly jsme si o tom stále v určitých intervalech, pořád dokola...
Pak navštívila i psycholožku atd...všude psáli - neuvěřitelně vyspělá, psych. na ni pěla ódy, co a jak všechno dokáže a chápe, jak to má v hlavě srovnané...ale vrstevníci ji nikdy neznali - vnímali ji skrz tu její určitým způsobem obrannou masku, jinak by mezi nimi nepřežila. Samozřejmě bylo a je pár výjimek...těch nejtěsnějších lidí...ale je jich velmi málo.

Popisuju tady něco a nevím, zda to máte doma taky podobně, nečetla jsem ani celou diskuzi,
ale prostě "chyba" nebyla v okolí mojí dcery...nebyla ani v ní..spíš v nepochopení...ve vnímání sama sebe, v zrcadlení v okolí.

Třeba jí kousek toho, co tu píšu, přečti, třeba tomu bude rozumět...
Omlouvám se za nevyžádaný román...vlastně ani nevím, zda dostatečně srozumitelný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.