| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sama za sebe asi tak 8-10 tis/rok. Kupuji radši kvalitní věci co vydrží X let, každý rok obměním většinou dvě (naposled - letos společenské šaty, první od tanečních, za 2200, kabát po 7 letech za 2500, boty chodící 4200 (vydržely teda 2 roky - asi 7000km, k vánocům chci nové), oblekové kožené boty 2500 (mám už třetí sezonu, letos dám měnit podpatky) a sandále (mám 2 roky) 1600, batoh (mám 3 roky, už se páře zip) 1400 atp.) Letos jsem koupila ty šaty, loni kabát, 2015 pohorky a sandále, 2014 oblekové botky a batoh. Plus k tomu slušné "spodní" oblečení - saka okolo 1200, za dobrou košili taky dám tolik i když si spíš řeknu k narozeninám. Jsem teda ve věku kdy se spíš teprv vytvářím svůj styl a kvalitní šatník, kdy už nerostu a zároveň začínám vydělávat, hádám že později koupím fakt jednu věc za rok, ale budu investovat ještě víc. Přemýšlím o kabátě na míru...
Oproti tomu oblečení na sport nebo na doma dost recykluju, na běžné nošení (do práce apod.) se nebojím sekáčů a šiju sama. Když kupuju na konkrétní příležitost, např. jednu párty nebo vystoupení se souborem tak kupuju i v řetězci, ale snažím se tomu spíš vyhýbat. Spodní prádlo, krom podprsenek (ročně koupím jednu sadu bílá-černá-tělová, asi 1000-1200 Kč) a ponožky považuji za spotřební, tam za rok nechám 500-800.
Jo a bydlet ve městě s Primarkem je peklo. :D I když má některé věci fakt pěkné a dají se - naposled jsem větší věc koupila jarní větrovku za 15 liber a nosila v podstatě nonstop. Počítala jsem nedávno cenu nošení a za jeden den mě stála asi 5 korun.
Nemyslím si že utrácím moc, při spočtení ceny za nošení to vychází dost levně. Základ ale je mít rodiče kteří uznávají tuhle filozofii a ze začátku, než člověk dost vydělává, přispějí na ty dražší kousky, aby se neobměňovalo všechno najednou/naodkládal kvalitní kousek protože nemám našetřeno dost a potřebuju ho hned a proto koupím levný nekvalitní... pak se ty náklady rozprostřou že každý rok koupím něco, dám si měsíčně 1000 do fondu na oblečení a kosmetiku a hádám že ještě zbyde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.