| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Janet, napsala jsi to přesně. Možná právě proto jsem tak otrávená. Když mám dítě s IVP nebo SPU, tak potřebuji pro zdárný postup, aby se mnou rodina spolupracovala, aby byla mou prodlouženou rukou doma. Možná by úplně stačila jen kontrola pomůcek a kontrola, že dítě úkol dělá (ne správnost). To samé platí u slabších dětí "bez papírů". Když vidím, že to děcko nezvládá bez pomoci, tak prosím rodiče o pomoc. Nedělám to přece kvůli sobě, ale kvůli jejich dítěti. Bohužel se dost často setkávám s tím, že tím rodiče prudím, protože je jim to docela šumafuk.

A co se týká dyslexie a dysortografie, mohou mít dopad i na matematiku. Můj žák se úplně ztrácí v dělení pod sebou, nezvládá se orientovat v těch číslech v prostoru. Dříve mu dávala učitelka M čtverečkovaný papír, aby se lépe zorientovat. Není pravda, že dys nemají dopad na matematiku nebo naukové předměty. Mají. Pokud máš jasná doporučení z PPP, trvej na jejich plnění. Já se také musím piplat se zkrácenými diktáty, dělat doplňovačky atd. Dokonce i v dějáku má pro SPU trochu jiné, zjednodušenější materiály. Pokud učitelka nebude spolupracovat, obrať se na vedení a poradnu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.