| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Slído, tak co ti vadí na tom, že lidé přijedou, když odborník po telefonu neřekne, že nemá jezdit ? Má si ten člověk sám doma vyhodnotit bez odborníka, že nemá jezdit ? To přece nelze.
A mimochodem jedna ěc z mé vlastní zkušenosti. Volala jsem večer na 155, že mě bolí břicho a trochu krvácím a že můj doktor-gynekolog už neordinuje, že se omlouvám, ale nevím, kam mám zavolat a co dělat a že se mi to nezdá (menstruace to být nemůže i příznaky jsou jiné). Zdravotník na telefonu mi řekl, že si mám zajít ke svému lékaři nebo počkat do druhého dne.
Čekala jsem tedy a vnoci pro mne jela záchranka. Krvácení přetrvávalo a bolest také, zavolala jsem ještě jednou v noci a reakce naprosto opačná, přijela pro mne záchranka. Jak se ukázalo bylo to třeba, druhý den operace.

Tj. odborník mi řel, ať nejezdím a počkám do druhého dne. Kdybych se jím důsledně řídila, tak možná i umřu, naštěstí neřídila a zavolala ještě jednou. Ale původně mi neřekli, kdyby se to nelepšilo a přetrvávalo, tak zavolejte ještě jednou. To jsem musela udělat sama. Někdo by to třeba neudělal a čekal do druhého dne. Nevím, zda jsem volala správně na 155, vlastně doteď je pro mne tento systém záhadou, ale nic jiného jsem v tu chvíli nevěděla.
Myslím, že tu chybí informovat o tom, že pohotovosti se nemají zneužívat (věřím, že zneužívají lidmi, co se jim nehodí jít v prac. době na ambulanci). Chápu i ten ukopnutý palec managera na fotbale v neděli, že si zajede napohotovost. Proč ne ? Určitě mu nejde jen o peníze, a klidně by za tuhle péči připlatil. To je podle mne také způsbo jak toto vyřešit. Kdo nemá aktuní problém, ale chce ho ošetřit, musí si připlatit na pohotovosti. Ty bys to označila za odkladnou péči a on by se rouzhodl, zda si připlatí či ne. Chápu, že jistou skupinu hrubých lidí, co zneuživají by to od nepříjemného dohadování neodradilo, ale jistá skupina by bez řečí zaplatila a poděkovala (přesně tip managera co má ukopnutý palec a v pondělí nabitý program, neví co přesně s palcem je, ví, že existuje pohotovst a ví že ho čeká nabitý prac. program s např. přítomností na soudu a domluvenými schůzkami... co bys na jeho místě dělala ? zůstala doma a nešla na pohotovost ? já ho tedy chápu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.