Přidat odpověď
Ve výzkumech protinádorového účinku Antabusu jsou nejčastěji zmiňovány rakoviny prsu, prostaty (link) a mozku, ale za pozornost stojí i adenokarcinom slinivky (neboť neexistuje lék), rakovina kůže a rakovina plic (pojednání v bakalářské práci Zuzany Macečkové link). Zmiňuje se také okruh rakovin, které jsou spojeny s BRAF mutací, např. metastazující melanom (link, link).
Antabus jako doplněk onkologické léčby?
U Antabusu je prokázán protinádorový účinek v pokusech ve zkumavce a na zvířatech a jsou k dispozici i první výsledky z klinických studií u lidí. Mechanismy účinku jsou už také zhruba popsány. Často se objevuje závěr, že Antabus pomáhá bojovat proti rezistenci nádorových buněk vůči léčbě a že tedy přidání Antabusu během chemoterapií může zvýšit úspěšnost léčby. Ve skupinách s Antabusem + chemoterapií/radioterapií bylo zjištěno delší přežití pacientů.
Z tohoto pohledu se jeví přidání Antabusu ke klasické léčbě jako zajímavá možnost, která by určitě měla být s ošetřujícím lékařem konzultována. Navíc, velmi perspektivní se jeví užívání Antabusu spolu s užíváním mědi, která zdá se výrazně zvyšuje jeho protinádorové působení. Doporučuji tedy zvážit užití Antabusu jako doplňku při onkologické léčbě, obzvláště v případech kdy onkolog nabízí již jen paliativní léčbu.
Děkuji Borisi Cvekovi za cennou zpětnou vazbu k článku.
http://alternativnicesta.cz/antabus-disulfiram/
Předchozí