| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kat, přesně, taky neděláme na Štědrý den žádné extra zvláštní přípravy...věci na salát, maso na řízky..., poklidím den předem, žádný velký úklid před Vánocemi neděláme, uklízím důkladněji na jaře, když vysvitne sluníčko a oteplí se...takže salát uděláme den předem (často i manžel sám, když jsem zrovna v práci), na Štědrý den už zbývá akorát obalit řízky...v poledne si něco menšího vezmeme, polévku nevaříme...k večeru prostřeme stůl, obalíme řízky...stromeček zdobíme den předem, máme ho celý rok na zahradě v květináči, tak ho jen pomalu přeneseme dovnitř, zdobím většinou já se synem...cukroví jsme pekli tenhle víkend - v pátek jsem na chvíli zajela ke tchýňce, udělaly jsme spolu těsta do lednice, v sobotu jsme tam přijeli i se synem a manželem a celý den jsme všichni vykrajovali, váleli, pekli...přitom jsme stihli i oslavit tchýňky narozeniny, dát si dobrý oběd...dneska jsme tam ještě zajeli na půl dne - slepili jsme linecké, něco namočili v čokoládě apod...rozdělili jsme to do dvou krabic - jednu jsme si odvezli domů a tím je cukroví vyřešené - 6 druhů nám bohatě stačí...už jenom těsně před svátky upeču vánočku a hotovo... Dárky už skoro mám, hodně jsem jich letos objednávala přes net...na poště jsem byla jen pro jediný, strávila jsem tam asi 10 minut...jinak jsem volila e-shopy, které mají osobní odběr nebo Zásilkovnu někde poblíž cestou... teď už do Vánoc volný víkend nemám, ale v podstatě máme hotovo...nějaký den zabalím dárky (buď dopoledne, když budu mít volno, nebo v noci, až syn usne). Vlastně ani nevím, proč si tolik lidí z těch Vánoc dělá stres...však nemusí být všude vypíglováno, nemusí být hora jídla a 15 druhů cukroví...kdybych nestíhala, tak klidně upečeme dva druhy a v pohodě...udělat salát a řízky, nezabere o nic víc času, než běžná večeře...tak snad jen ty dárky...ale ani těch nemusí být hromady a nebo se to dá co nejvíc zjednodušit...já třeba vůbec nehodlám chodit někde po obchodních centrech a procházet obchody...většinou si promyslím a napíšu, co komu potřebuji a kde to nejspíš seženu, co jde, objednám přes net...do centra města se půjdu podívat akorát na vánoční trhy, kvůli atmosféře a často i tam ještě seženu nějaké drobné dárečky k těm hlavním.... prostě fakt no stres:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.