| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Liško, já vím, já jsem ve zvláštní škole nějaký čas pracovala. My tam měli třeba hocha, který byl intelektově v pořádku, ale po půl hodině totálně rozvrátil výuku, byl schopen skákat po lavicích a metat po třídě kozelce. Základní škola si s jeho chováním nevěděla rady, tak skončil ve zvláštní. Ale to bylo jediné dítě na celé škole (z cca 120 dětí), ostatní byli skutečně momentálně zaostalí, i když řada z nich měla problémy s chováním taky, tenhle hoch byl ale extrém.

Ale nezlob se, když potřebu kázně pochopily i děti s IQ houpacího koně (měli jsme tam i děti na hranici vzdělavatelnosti, protože při zvláštní škole byla i škola pomocná, kde se dítě třeba 3 roky učilo rozlišit 1 a 2 a A a M), proč by tuto potřebu nepochopily děti inteligentnější? I naše děti totiž pochopily, že když učitel nebude půl hodiny krotit Frantíka,který skáče po lavici, tak může se všemi dělat něco jiného, zajímavějšího. A můžu ti říct, že u nás byla kázeň dobrovolná, nikoli vynucená násilím a pohlavky. Ona je to titiž nutnsot i z pohledu učitele: když se s dětmi přesunuju mimo školu, nemůže jedno dítě letět nalevo, další napravo a třetí přes ulici, ony prostě musí učitele poslouchat a už vůbec to není o tom, že mají svoji osobnost a že poslechnout učitele je sprosté slovo. Ono tu jde taky o bezpečnost těch dětí. Učitel za nimi nemůže lítat a řvát na ně s výsledkem nula nula nic a dětičky si dělají co chtějí. Když jsem řekla, že se postaví do dvojstupu a půjdeme na hřiště, tak taky stály ve dvojstupu a šlo se na hřiště, a ne že se část děcek urve ze řetězu a poběží napřed, další část bude koukat po veverce a ti ostatní se budou courat, jak se jim zamane. Totéž ve vyučování: pokud něco vysvětluješ, bude prostě ticho. Kdo chce kecat se sousedem, má na to přestávku, nebo může zůstat doma a můžou ho učit rodiče.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.