| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Konzervo - ne, je to jako bys ty byla zvyklá mít oblečení v komínkách a divila se, že já mám poněkud rozvolněnější styl a fakt mi nevadí hrnek na stole a přehozená bunda přes židli. No nevadí, protože já s tím problém nemám, to ty. Já tě přece nenutím zrušit komínky. Chápeš to?"

Ne, je to jinak. Ty "komínky" bych považovala za adekvátní přirovnání, kdybych vyžadovala, že musíš chodit vždy a všude na minutu přesně. Ale tak to není.

Když si dám s někým sraz, toleruji čtvrthodinku. Takže to bych přirovnala k tomu, že každej si má po sobě uklízet. A tvoje chování bych přirovnala k tomu, že "vy si uklízejte jak a co chcete, ale já na to nemám buňky a stresuje mě to, takže já si budu uklízet po svým" a to v situaci, kdy bychom bydlely společně. Takže bychom měli společný prostor a tam by se furt všude válely tvoje věci s tím, že bys tvrdila "když ti to vadí, je to tvůj problém, mně tu nevadí".

Jistě můžeš říct, že když mi to vadí, můžu se odstěhovat. Ano, můžou být situace, kdy se odstěhovat můžu, ale můžou být i situace, kdy to nepůjde. A jsem přesvědčená, že existují v tvém životě situace, kdy tvoje neschopnost ostatním vadí (byť to z různých důvodů nedají najevo).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.