Bohužel neporadím, co studovat. Ale doporučím k zamyšlení pár věcí:
Finanční gramotnost se jako samostatný předmět na základkách většinou nevyskytuje. Vyučuje se v rámci matematiky a občanky / rodinky (a všech dalších variant na toto téma RVP) Navíc tyhle předměty nejsou pro školy až tak stěžejní, takže často slouží na "doplnění" úvazku. Málokde budou hledat kvalifikovaného "občankáře".
S tím, že budou volná místa na základkách - hodně záleží na oblasti. Třeba v Brně a okolí je spíš nedostatek míst pro učitele než učitelů.
Teď učí na VŠ, ale chce na ZŠ - to je úplně jiná práce. Nějakou představu možná má, ale 2. stupeň ZŠ je dost specifický a od VŠ vzdálený na úplný konec pedagogického vesmíru. Bude zvládat žáky, kteří naprosto nemají zájem, ale které nemůže "prostě nechat vyletět od zkoušky, však ono je to donutí se příště naučit"?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.