Přidat odpověď
No krásko kdy asi jsem z jiného vesmíru, ale prostě situace si někoho vezmu kdo má svůj dům a já se jen "nastěhuji", tak fakt nechápu proč bych na něj měla mít nárok jaksi na celý, jen z titulu toho že nemám kde bydlet.
Manželství přece není (hlavně) zaopatřovací ústav. Každý prostě musí myslet i na ta pomyslná zadní kolečka. No tak půjde do podnájmu, nebo za svůj podíl koupí malý byt, to si dovedu představit že vystačí, pokud chlap tedy nerobil děti kudy chodil. Počet stávajících potomků partnera se kterým vstupují do manželství lidi obvykle znají, tak se podle toho mohou zařídit. Anebo do toho nejít. Proto nechápu najednou to "překvapení" při dědictví, že vdova nemá kam jít.
Chápu že postarat se o svou manželku nejmladší dítě/děti je záhodnou. Ale nevidím důvod proč lépe než o děti z dřívějších vztahů. Ty navíc taky mohou být ještě nezletilé, to dnes není žádná výjimečná situace.
Ono se může zdát že to "nejnovější" dítě by snad mělo mít nárok na větší zabezpečení, jelikož je malé, ale to mohou být i ty další předešlé (či souběžné) děti. Nebo byť starší dítě může být hendikepované, může onemocnět apod.
Proto mi přijde systém spravedlivého stejného dílu jako nejrozumnější univerzální řešení.
Předchozí