V USA měly děti hodiny ESL, přestože anglicky při nástupu do školy trochu uměly. Z programu byly vyřazené cca po třech letech. ESL program na školách je velmi běžný, prostě škola má ESL, tak jako má program třeba pro dyslektiky - kteří mají některé hodiny angličtiny se třídou a jiné v malé specializované skupince.
Právě se tam učily takové ty "drobnosti" - třeba předložky jsou v angličině a češtině trochu jinak a nedají se překládat doslovně, pak člověk působí jako tatar... (např. do češtiny přeložené předložky doslovně vytvářejí srandovní spojení typu "poletím na letadle" "k zubaři půjdu na pondělí") a samozřejmě opačně to je taky špatně.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.