| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, mi z Prahy, kde jsme roky bydleli na ubytovně odešli.
Spíš kvůli mému zhoršujícímu se zdraví.

Bydlíme ve svém, bez hypotéky 2+1, museli jsme vyplatit manželovi příbuzné....je to dědictví, ale závět byla pochybná, takže tak. Prostě se nechceme zadlužovat. Navíc tu stejně za chvilku budeme sami, takže netřeba mít 100m byt. A ještě, že tak při krizi by jsme na to dojeli a museli by jsme stejně řešit něco menšího. ještě , že jsme neblbli.

A podobně to má o dost mladší bratranec manžela, kterého jsem vlastně měla možnost od jeho 15-16let pozorovat. Každé prázdniny hromadil majetek hezky brigády v zahraničí. Později na vysoké, makal skoro každý den. Po vysoké tam zůstal jako asistent s tím, že bude mít hodně volna (fakt ho měl nepočítaně), v tom volnu měl několik prací. A o prázdninách odjel do středomoří a stěhoval boháčům lodě. A podobně jela i jeho přítelkyně, práce, práce a práce. Takto jel asi do předloni, to si našel stálou práci, koupili byt, nejprve v Modřanech, nyní jsou ve starší zástavě u Vltavy. Loni se ženil.
Byt v Praze mají mají, ale museli se strašně moc ohánět.

A pak mě teda zaujala skutečnost, která mě překvapila. Když jsem končila školu sš já, tak nás 80-90% odešlo do Prahy, hlavně nebyla ani práce a tam jo.
A nyní končí školu můj syn a do Prahy nejde jak jsem zjistila na maturitním plese nikdo, odpovědi: " Tam né, hnusné, špinavé město, tam bych nevydržel/a že jo XXX?" Míří do Brna, Olomouce, Liberce, Pardubic a Ostravy. Většina třídy Brno a Olomouc.
A vlastně jsem se bavila i s jinými studenty, prostě pokud jde o vzorek s kterým jsem se bavila.....tak Praha je spíš odpuzuje, takže z nich náplava nebude. A to mě teda hodně udivilo.

A jinak máš nějaké zajímavé ceny, příjde mi to málo. Kdybych chtěla prodat náš byt ve vidlákově, jsme prý na 2 mil, ještě nedávno z té ceny, bylo 4x-5x víc stejný v Praze.~d~

Jinak teda nečekám, že by moji kluci cokoliv zdědili po prarodičích.
A kde budou bydlet si ani netroufám odhadnout, kde se pak usadí.
První nám napůl z hnízda vyletí už na podzim.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.