| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak se blíží náš odlet do Paříže a už se (zase) cítím, jak naprostý debil.

Nevíte někdo, jak je to s těmi zavazadly u Ryanair?

Já teda principiálně chápu, že si nesmím vzít velké (30kg) zavazadlo k odbavení, ale jen "palubní", čili 55x40x20, max. 10 kilo. Čili na 2 letenky jsem si vydedukovala, že si smím vzít 2 takové kufříky - zcela mi to stačí... je to na 3 dny.

Doteď jsem si myslela, že teda nesmím mít navíc ani tu kabelku, že ji prostě musím strčit do jednoho z těch kufrů, kufry budu mít v kabině, takže si z nich prostě pak tu kabelku se svačinou a tak vyndám... Ale teď se tady snad nějak naznačuje, že ani ten kufr mi nedají do kabiny a (podle obrázku), že si s sebou můžu vzít kabelku? Ale současně se to hned v tom textu vylučuje... (já si stejně asi zkusím koupit ten přednostní nástup, ať teda mám nějakou jistotu, ale čistě dle smyslu textu - můžu nebo nemůžu si vzít tu kabelku i u toho běžného nástupu? Pokud ne, tak proč tam o ní píšou?

Pokud si tu kabelku fakt vzít nemůžu a přijedu tam jen s tím kufrem na kolečkách (rozměry do 55x40x20), tak oni mi ho seberou a já si s sebou nebudu smět vzít vůbec nic, jako ani peněžku, svačinu a tak? Nebo mi sice kufr seberou, ale dovolí mi z něj něco si na tu cestu vyndat? Nebo teda musím (můžu) mít třeba "ledvinku" (s tou cestuje obvykle můj muž, ale nevím, jestli se počítá či nepočítá jako zavazadlo, příp. si ty věci "musím" nacpat třeba do kapes od bundy (mobil, doklady, peníze, svačinu)...

Ještě jsem takhle nikdy neletěla, vždycky jenom na týden s velkým 30kg kufrem...

odkaz na webky https://www.ryanair.com/cz/cs/naplanovat-cestu/lety-s-nami/pravidla-pro-palubni-zavazadla - tam jsou i obrázky

text zkopírován zde:
Od 15. ledna 2018 si můžete jedno malé zavazadlo navíc na palubu vzít pouze tehdy, pokud jste si zakoupili možnost Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla.

Bez prémiového nástupu
Pokud si nezakoupíte možnost Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, nemůžete si svůj kolečkový kufřík vzít na palubu. Na odletové bráně bude zdarma umístěn do zavazadlového prostoru.
Druhé, menší zavazadlo nesmí přesahovat rozměry 35×20×20cm a musí se snadno vejít pod sedadlo před vámi. Sebou si můžete vzít jeden kolečkový kufřík o velikosti až 55x40x20 cm a jedno malé zavazadlo. Hmotnost kufříku nesmí přesáhnout 10 kg.
Pokud tyto podmínky nesplníte, můžeme vám při odbavení účtovat 50 € za zavazadlo a může dojít ke zpoždění celého letu.

Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla
Běžné zavazadlo si na palubu mohou vzít pouze zákazníci, kteří si zakoupili možnost Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, Flexi Plus, Plus nebo Family Plus.
Druhé, menší zavazadlo nesmí přesahovat rozměry 35x20x20 cm a musí se snadno vejít pod sedadlo před vámi. Sebou si můžete vzít jeden kolečkový kufřík o velikosti až 55x40x20 cm a jedno malé zavazadlo. Hmotnost kufříku nesmí přesáhnout 10 kg.
Pokud tyto podmínky nesplníte, můžeme vám při odbavení účtovat 50 € za zavazadlo a může dojít ke zpoždění celého letu.

Pokud si chcete na palubu vzít 2 zavazadla, musíte přidat možnost Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla.

Vezměte si na palubu 2 zavazadla s možností Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla
Vezměte si na palubu 2 zavazadla s možností Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla
Získejte přístup k přihrádkám nad sedadly jako první
Nečekejte na výdej příručního zavazadla

Děkuju.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.