| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"to se obavam, ze jsi vyjmenovala predpoklady uspechu."

To jsem mela v umyslu. Tak nejak, jak uz tu bylo nekolikrat receno, definice USPECHU neni a nemuze byt pro kazdeho jen to jedno jedine. Pro kazdeho je osobni uspech neco vice mene jineho, nez pro partnera/souseda/ zemi/ svet. Ja treba osobne nemam zapotrebi dosahnout stejneho uspechu jako Steven Hawks - fyzika mne nezajima, nic nerozumim, az na to, ze objevil neco fantastickyho pro cely lidstvo. Nemam zapotrebi se stat uspesne americkym prezidentem - za uspech nepovazuju pro Ameriku, ze maj zrovinka tohohle. Pro cloveka ruzne postizeneho muze byt uspechem uz jen to, ze ackoli prognoza byla "nikdy nebudes...", ten clovek zvladl neco, o cem se jeho okoli/jemu nikdy nesnilo.

Jake kdo ma predpoklady se taky ukazuje behem te "cesty" - nekdy staci postouchnout, nekdy je treba "objevit" - pro mne osobne je treba uspech to, ze (jak jsem pred par dny psala) jsem nasla zpusob, jak kluka, ktery mel punc "neni tak chytrej, neumi rec, tezko se nauci..." klukovi otevrit dvere k plno vecem, o kterych se mu ani nesnilo (a s nim vlastne i jeho sourozencum, kdyz videli, ze on muze, tak proc to nezkusit). Pro nej i jeho sourozence to je fantastickej uspech, ze maji moznost studovat na VS a ZVLADNOUT TO, pro mne osobni uspech, ze jsem nekomu neco umoznila a ze tu zkusenost muzu pouzit/prizpusobit k dalsim "uspechum" jinych deti. Jinak je pro mne uspech i to, ze nejen cizi deti, ale i moje vlastni se z podobnych "uspechu" poucily a dosahuji uspechu svych - neco tim meni pro dalsi deti a rodiny. TAKOVE uspechy vyhovuji mne a me rodine, jinym preju jejich jine uspechy.

A kdyz nekdo zvladne prezit bez chozeni do prace, tak to je zas jeho uspech (=teda pokud nezije na ukort rodiny a jinych. V tom pripade povazuju za uspech ho do ty prace dokopat).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.