| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím a děkuju všem, kdo na nás myslíte! Včera jsem byla jen na mobilu a to se mi blbě píše, tak dnes zapínám pc..
Máme mamku v nemocnici, ledvinová kolika, nějak komplikovaná. Moc tomu nerozumím, a moc se za ní nedostanu, byla jsem jen dvakrát, je dost zfetovaná, nějak nestihala sledovat, co říkám a furt spí.

No a tak jsem na všechno sama. Samozřejmě nastoupila depka. Masivní. Nepřešla za dva dny, ani týdny.. Obešli jsme doktory, zhoršení markantní. Autism jako by dosud jen laškoval a nyní se probral se vší silou, z lehké mentálky se blížíme ke spodní hranici, pokles IQ za dva roky o 12 bodů.. On je jak zakletý princ, sedí, zamyšlený, v prstech si šulá a rve vlasy nad čelem a kdyby ho náhodou bolela ruka, vymění za druhou. Tohle prý patří do tikových poruch a taky obsesí. Medikovat se nedá. Buď je moc utlumený nebo vedlejší účinky a epi. Minulý týden dvakrát noční záchvaty, po čtyřech letech..
Nechci si stěžovat. Jsem unavená a otrávená. Hodně, ale funguju, na autopilota asi :)

Potřebuju radu, je tu někdo se zkušenostmi? Jak lze zařídit si pomoc? Bez mamky jsem v háji, potřebuju vyřídit pár věcí, které s ním nejde zvládnout, např. veterina, kde je náš doktor až od 16.h. Nemám hlídání, jak se dá domluvit asistence? Jak se platí? Jak poznám, že je to zkušený člověk, že mu můžu věřit? Mám ho nechat s Ríšou doma, u nás? Nachystat jim program - úkoly a režim? Mám ho strčit do nějakého zařízení - klubu pro autisty, prý tu jsou (vím o jednom pro větší děti, 17 a tak), kde je nám to cizí?
Taky můžu všechno nějak odložit a čekat na tu mamku. Budu tak prodlužovat svoji depku a prohlubovat ji úvahami směrem - co pak? až tu nebude jednou ..vůbec (panebože!!!!) anebo až já...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.