| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

v r. 1950 (51?) byla epidemie spalnicek v Praze. V dome naproti nam zemreli na nasledky 2 kluci 7 - 8 let stari, muj bratranec (ktery v tom dome bydlel a byl nakazen) dostal taky tezky zanet mozkovych blan, byl par tydnu v nemocnici a prezil. ja spalnicky taky chytla, zadne nasledky. O dum dal zemrel dalsi stejne stary kluk. Vsichni 3 dostali zanet mozkovych blan a tenkrat se to nedalo nijak lecit. Penicilin se dostal jaksi do obehu par mesicu potom. To jsem hned po spalnickach dostala spalu (dalsi epidemie hned potom), na kterou se tehda izolovalo 6 tydnu v nemocnici, zavrela a desinfikovala cela skola a cely byt.

Odvezli mne do nemocnice a pichali mi tyden 4x denne penicilin injekcemi, pripominajicimi dnesni strickacky na zdobeni dortu slehackou. Tejden jsem tam prorvala, protoze tam nikdo nesmel na navstevu. Spoluzaci, kteri spalu meli o par tydnu driv, byli v nemocnici na Bulöovce 6 tydnu.

Takze ja svy deti nechala proti spalnickam ockovat hned, jak se vaccina objevila. A vsem dalsim nemocem, co se da.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.