| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje 13 je to samé. Negativista, oportunista, alibista, cokoliv jí nejde, ihned vzdává, odmítá jakkoliv nad něčím trošku zapřemýšlet, vše špatné se jí daří "omylem", za vše mohou ostatní, když jí požádám, aby vyluxovala, odpoví, že ty chlupy jsou od koček, ať to teda vyluxují kočky, ona za nikoho nic dělat nebude...

Vysvětlování, prosby, motivace čímkoliv nepomáhá, moc moc se musím ovládat, abych jí věčně jen nespílala, nezlobila se... Přesně, než aby se naučila 20 slovíček, nechá so napálit trojáka z angliny...

Pomáhá jediné.. se zatnutými zuby nic nevyčítat, chválit za cokoliv, stát jí za zadkem a konkrétně úkolovat a dělat to s ní. Obecný pokyn - vyluxuj, utři prach, umyj nádobí, srovnej si prádlo.. NEDÁVÁ. Takže to vypadá tak, že já vybírám prádlo z koše, spolu ho rovnáme (dodnes odmítá triko složit se slovy, že to neumí) a já jí žíkám co si má kam odnést a ŽE TO TAM MÁ POLOŽIT ne fláknout. Vložém jí do ruky lux a říkám "támhle jsou bobky od činčiláka a mezitím třeba smetám hobliny od klece na lopatku... Vše medovým hlasem, s úsměvěm na rtu a v kamarádském duchu... Je to na pěst, a mám jen jednu...

Také má poruchu soustředění, ale bez léků, na ADHD podezření od školky, nakonec jen ADD...

Její sestra od tatínka je to samé, nakonec zvládla maturitu, pracuje, teď je usazená, má staršího partnera, který jí tak trochu vede a nějak to funguje.

A ještě jedna věc je u té mojí šílená, jakmile usoudí, že se jí něco nepovedlo, ihned říká jak je k ničemu, jaký je blb, debil, neschopný tvor, že jí nikdo nemá rád, všichni jí odstrkují, že ví, že se neměla narodit, že je jen přítěž... NA to pomáhá jediné, obejmout, pomazlit a dokolečka říkat, jak jí mám moc ráda, jak je moje sluníčko... Také mám strach z deprese, ale spoustu věcí si dokáže užít, baví se, tak snad dobré.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.