| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kuličko,
mám dceru o rok mladší - od přestupu na druhý stupeň se výrazně zvýšila nemocnost, v sedmičce už to bylo zoufalé - zánět dutin, osm dní ve škole, brutální dvoutýdenní chřipka, deset dní ve škole, angína, tři týdny ve škole a pak se totálně zdravotně rozložila, do té míry, že přestala být schopná do školy chodit (fyzicky - nepostavila se na nohy - i psychicky - spala 14- 16 hodin denně), bolesti hlavy, zájem o nějaké aktivity (ani ty, které před tím milovala, žádný). Tři měsíce jsme rozklíčovávali problémy, mezitím nám zhubla na 32 kilo (problém opačný než u vás, ale podle mě princip je stejný).
Takže fyzično nakonec doktoři rozklíčovali jako problémy s páteří (vyhřezlé plotýnky + totálně ztuhlá hrudní páteř - od které můžou být i ty bolesti hlavy, nevolnosti atd.) a - bezpříznakové alergie. Ona nekašle, nepálí jí oči, ale doktorka na infekčním (hledali jsme i různé boreliozy a podobná svinstva) se zděsila, že má krk jako těžký alergik.

Takže rehabilitujeme záda, bere zyrtek (alergie vyšly negativně, takže teď nás čeká vyšetření na astma a když ani to ne, tak revmatologie) - a je v domácí škole (protože její škola nám odmítla vyjít jakkoliv vstříc s nějakou úpravou rozvrhu po dobu léčby). Můj dojem je, že k těm objektivním fyzickým problémům měla ještě depresi - protože právě školu nezvládala (pže když po týdnu či dvou nemocí přišla do školy, tak se na ní všichni sesypali s chybějícíma písemkama a laborkama, takže tam byla třeba do pěti do večera a nahrazovala), byť v zásadě není hloupá (mívala maximálně dvojky, tak jí najedou hrozily čtyřky a pětky a furt vlastně jen doháněla).

Po třech měsících domácí školy (do které nemusí vstávat v 6:45), zyrteku a rehabilitací se nám spravila na 38 kilo a velmi se srovnala s jídelníčkem, aktivitami, zájemem atd...

Tím chtěl básník říct, že by u vás bylo třeba přijít na důvod nemocnosti a bolestí hlavy (u nás kombinace alergií a páteře) - protože člověk žijící v bolesti a s pocitem, že ujíždí na ledovém svahu a není schopen chytit balanc (dohánění ujíždějícího vlaku ve škole) může klidně vést i k depresím - a ty k poruchám příjmu potravy a podobně. To, že nemá zájem někam chodit s matkou, je v tomhle věku přirozené, ale měla by jevit zájem o nějaké "svoje" věci (a ne, mezi to nepatří sledování jůtůberů nebo počítačové hry) - ať je to sport, nebo akvaristický kroužek nebo kreslení komiksů....

Tohle je hodně blbý věk, hormony atd., plus navíc puberťáci mají narušenou tvorbu melatoninu, takže skutečně nejsou schopní ráno vstávat - protože večer nemůžou usnout až do deseti jedenácti a potřebují "natočit" devět deset hodin spánku.
Čtyřku z fyziky bych nechala být, spíš bych se soustředila na to, aby si o prázdnináchá mohla odpočinout, ráno dospávat, "flákat" se a tak - a možná bych zapátrala po těch migrénách a nemocnosti...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.