| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mě zase děsí a to doopravdy, doufám, že se mi tu nebudete smát, dvě věci.

1) Upadající úroveň chvání lidí, naprostá ztráta soudnosti a vyzdvihování primitivismu a hraní do noty těm nejprimitivnějším. Prezident, který pálí trenýrky, premiér, který označuje novináře za lháře, protože odmítá odpovídat na nepříjemné otázky, strana, která chce obecné referendum, aby se vyvlíkla ze zodpovědnosti za důsledky rozhodnutí atd. Je toho mnohem a mnohem víc. Nejde o to, jestli mám nebo nemám ráda Zemana či Babiše, mě na tom celém nejvíc děsí to, že vrcholní představitelé vedení naší země naprosto ztratili poslední zbytečky studu a chovají se jako primitivní burani naprosto otevřeně. Dřív taky měli politici máslo na hlavě, korupce atd., ale alespoň se snažili před voliči vypadat solidně. Pokud něco "prasklo", obvykle to znamenalo pro politika konec. Buď ho vyštípali od válu ostatní, nebo ho pak už lidi nevolili. Viz.Gross, Rath, Nečas...
Naprosto se dneska pohřbila jaká koli "úroveň" a vážnost úřadu prezidenta či premiéra. Pálí se trencle, vožralý prezident se vlní nad korunovačními klenoty, premiér posílá novináře do temných míst, bo nemá žádnou povinnost vysvětlovat cokoli svým voličům z jejichž daní je živ... A lidi se náramně baví. A mě z toho mrazí? Kam jsme to dopracovali? Jak to půjde dál, když nikdo není ochoten a schopen se věcně bavit a řešit problémy, které máme?

Pak mě děsí, jak se chováme k matičce přírodě, kolik vyprodukujeme odpadů a s výjimkou malých skupin a ojedinělých výkřiků je to všem jedno. Čím dál víc věcí se dělá z plastů a plechů, proč například piva se začaly vyrábět v plastových lahvích, proč limonády a šťávy se vyrábějí takřka jen v plastu? Spotřebiče, mobily, všechno se vyrábí tak, aby t vydrželo jen chvíli, abychom museli co nejčastěji kupovat další a další zboží a staré vyhazovali. Produkujeme čím dál víc odpadu na jedné straně a na druhé straně se to snažíme řešit tím, že zakážeme vyrábět uchošťoury. Kdyby to nebylo k pláči, musela bych se smát.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.