| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty,

mně to Tvoje zadání přijde takové uhýbavé, někdo odpoví (nekoupím si deset trik za měsíc/každou blbost)a Ty namítneš, že kupování blbostí jsi vůbec nemyslela, ale tak jak jsi to vlastně myslela?

Jako neznám moc lidí, kteří poplatí nutné věci, odloží dostatečnou rezervu a pak jim zbyde ještě dostatek peněz na "běžnou útratu", aby nemuseli moc přemýšlet o tom, co si dopřejou, a každý si mohli koupit (teoreticky) pět triček za litr měsíčně (když jsou doma 4, tak je to dvacet tisíc jen za trička, a asi by nebylo spravedlivé, aby si jeden kupoval a druhej ne).

O útratě za co se tedy vlastně bavíme? Když si budeš měsíčně kupovat 5 triček, tak je velmi brzy už nebudeš mít kam dávat, a co s nima budeš dělat? Takže jeden aspekt může být třeba prostor, kterej máš k dispozici.

Další věc - ta rodina vydělává dobře TEĎ, ale za pět, deset let to může být úplně jinak - co pak budou dělat, když se jim skokově sníží úroveň, na kterou byli zvyklí? Takže pocit "musím myslet i na zadní kolečka".

Další aspekt - nekoupím si zmrzlinu, na kterou mám chuť, protože usoudím, že už tak jsem tlustá dost/bagetu na benzínce, protože je v ní obalovanej řízek, kterej mi kaloricky vydá za jídlo skoro na celej den.

Myslím, že se nebavíme (aspoň mám ten pocit) o situaci, kdy se blízko nás koná jedinečnej koncert mý oblíbený skupiny/objevím po dlouhé době v krámě střevíčky snů poté, co jsem dlouho nemohla sehnat nic, co se mi líbilo/rozhoduju se, zda jet taxíkem přes nebezpečnou oblast, nebo tam jít v noci parkem. Tam bych to v případě, že ty prachy mám, považovala za škudlictví, ale takový situace přece nenastávaj dnes a denně.

Ta nejasnost ve tvým dotazu byla, zda se jedná o "nedopřeju si nikdy nic, ani když jde o výjimečný události", nebo "neodepřu si nikdy nic, po čem zatoužím, i kdyby to bylo každej den dvakrát". ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.