Přidat odpověď
Václav Černohorský Pan MUDr. Jan Vojáček, CFMP se mě níže ptá, zda mu můžu sdělit technické parametry snímače v KME. No, nemůžu. Já tu také od toho nejsem. To musí vysvětlit především ten váš patlal Igor, co to je „reverzní snímač, který pracuje se spinovými proudy“ a co to je „reverzní komutátor, který se skládá z bloku reverzních tlumičů a jednoúčelového kontroléru“ a který „díky zvláštním technologickým řešením dosahuje stabilního provozu s dynamickými signály ve frekvenčním rozsahu od 0,001 Hz do 386 GHz.“ Atd., atd. … Mohu vědět, ve kterém vědeckém žurnálu ty hromady kravin publikoval? To je typický pseudovědecký slovní průjem.
Aby bylo i ostatním jasné, bavíme se tu o tomto zázračném snímači: http://www.cmescan.com/education.html.
Snímačů fyzikálních veličin je v technických oborech konečná množina a kutil Igor jich může nanejvýš využívat (nepřichází-li s fyzikálním principem vědě dosud neznámým). Při realizaci nepochybně využívá běžně dostupných součástek na trhu.
Praktiky u šarlatánských zařízení tohoto typu jsou podobné, obvykle jde o know-how výrobce a vše je tajné (z pochopitelných důvodů, aby nikdo neviděl, o jakou jde pitomost). „Analyzuje“ se např. elektromagnetický šum v okolí nebo při povrchu těla, který však nemá vůbec žádnou spojitost se stavem organizmu, jak ti blázni tvrdí. Tento nepatrný šum je způsoben provozem technických zařízení (komunikačních a energetických sítí), atmosférickými podmínkami (bouřková činnost, působnost vzdušných iontů), apod. Do elektromagnetického spektra patří i viditelné světlo a tepelné záření vydávané libovolným předmětem s teplotou vyšší, než nula Kelvinů. Konkrétní provedení snímačů proto závisí na detekovaném kmitočtovém pásmu. Některé šarlatánské diagnostické přístroje typu ANESA používají tepelné snímače, jiné indukční, …, některé dokonce žádné. (nejjednodušší snímač lze realizovat třeba tak, že se na vysokoimpedanční vstup libovolného zesilovače - hradlo tranzistoru MOSFET, vstup FET operačního zesilovače připojí elektroda -kus drátu, z jedné strany nepřipojený plošný spoj, apod.). Zesílený šum se poté rádoby vědecky upravuje, filtruje, zobrazuje a dle potřeby účelově interpretuje. Ve skutečnosti z takového signálu nelze o stavu organizmu nic vyčíst a to z prostého důvodu, že až na několik výjimek (srdce, mozek), organizmus žádné specifické signály nevysílá. Obvyklou drzostí šarlatánů při vysvětlování funkce je odvolávání se a porovnávání se se skutečnými lékařskými zařízeními (což je ostatně i případ KME) typu EGK, EEG, MR, apod., která s těmi jejich nemají nic společného.
Kterépak nezávislé odborné pracoviště ověřilo správnost diagnostiky KME pane Vojáčku? Odpovím si sám. Žádné. Nikdo totiž nemá chuť utrácet čas a peníze ověřováním hloupostí zjevných již z popisu, dle něhož je deklarovaná funkce, ne nepravděpodobná, ale zcela vyloučená.
Panu Vojáčkovi to lze těžko vysvětlit, jeho tvrzení se totiž neopírají o znalosti, nýbrž, jak ostatně sám níže tvrdí, o bezbřehou iracionální víru.
Předchozí