| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsme doma přesně toto viz. nadpis.

A já bych docela ráda znala odpověď na to, jak si vzájemně nepřekážet.
Muže nenutím, aby s námi někam jel nebo aby se účastnil rekonstrukce chaty, či aby sháněl novou podlahu do ložnice, když vím, že na to není a obtěžuje ho to.
Ale jsou věci, které se musí udělat a předělat, i když jemu se to "zrovna = nikdy" nehodí.
Jak u sebe najít tu schopnost tolerance a trpělivosti, že on opravdu nemá tu potřebu sáhnout na NIC.

Stejně tak z opačného pohledu: Já ho ruším, když věším prádlo a ruším ho, když něco POŘÁD vymýšlím a POŘÁD něco plánuju a POŘÁD něco chci a nikdy nejsem spokojená - jeho slova.

Nejlépe vše udělám, když není doma...ale to také není řešení.
Společně něco dělat moc neexistuje, protože já si vše představuju jako kolektivní zážitek - společně budeme malovat, společně budeme dělat omítku a beru to jako zábavu/odpočinek/relaxaci.
On když už něco jde dělat, tak to bere jako povinnost, nutnost a že jsem ho do toho dohnala nedobrovolně.

Má tohle nějaké řešení nebo prostě mám jet ve stylu nejmenšího odporu a do ničeho ho nenutit? - špatně zvolená věta, samozřejmě dospělého člověka nenutím, ale vhodně nabízím varianty...
A jaký vzor si pak z toho odnese syn? (Který teda naštěstí zatím maká a neodporuje, třeba bude tryskomyš jako já) :-)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.