| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

McGruber

já poslední dobou přemýšlím, jak může ta matematika fungovat, když netušíme, jak je na tom s protilátkami dospělá populace - viz. případ spalniček v Motole, kde z testovaných zdravotníků neměl protilátky snad nikdo. Pak se šermuje pojmy jako nutnost 95% proočkovanosti, ale vychází se jen z toho, kolika dětem se ta vakcína podá....

Já nejsem proti očkování, ale přijde mi dost divné, že se u nás vůbec nedebatuje očkování dospělých. Přitom třeba epidemie Černého kašle byla vyloženě způsobená vyvanutím protilátek, obdobně příušnice. třeba v Australii se cílí na dospělé a podněcují se k přeočkování proti černému kašli, pokud se má do rodiny narodit novorozenec. To jsem v ČR nezaznamenala. Přitom v tom nejzranitelnějším období hrozí novorozenci nákaza nejvíc právě od nejbližších rodinných příslušníků.......

Další věc je, že nechápu je, že u nás je sice očkování povinné, ale nějaké státní odškodnění těch, kteří mají nežádoucí účinky se neřeší. takže stát říká- musíte dítě nechat očkovat, ale pokud bude mít problém, je to už jen vaše starost. To je dle mého neetické. samozřejmě, že přímý vztah mezi očkováním a následky se blbě dokazuje, za sebe si nemyslím, že by vše, co se považuje na vedlejší účinek jím opravdu bylo, ale pořád tu ta možnost je. A když bereme rodičům možnost volby, měli bychom se k tomu, pokud zrovna na někoho vyjde "Černý Petr", postavit čelem.

Závěrem nerozumím povinnému očkování proti nemocím nepřenositelným lidským kontaktem jako je Tetanus a Hepatitida B. O tom by za mě fakt měli rozhodovat rodiče, ve chvíli, kdy ádná kolektivní imunita není třeba. Je paradoxem, že tetanus - mezi lidmi nepřenositelná choroba - je jediná nemoc, kde se přeočkovává i v dospělosti.....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.