| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, já taky měla nedonošence a nedýchal relativně běžně.

Po vyšetření lékařem, aby se vyloučil horší problém, čili např. i jen lehká srdeční vada, bych tedy prováděla zásadně základní opatření - postýlka šikmo (klín pod matraci), poloha spánku na boku (stačí stočený ručník do ruličky za zádíčka), monitor dechu pod matraci.

Odkud jsou? Pokud by jim monitor nepůjčili "na pojišťovnu" a v okolí nikdo nemá, nabízím k půjčení ten můj, pokud jim nebude vadit, že má už 7 let stáří. Kdyžtak mi napiš mail.

U nás kromě nezralosti dané nedonošeností byla důvodem - špatný krevní obraz - málo červených krvinek + lehká srdeční vada - otvůrek mezi přepážkama v srdci. Dostávali jsme na to železo + kyselinu listovou (na ty krvinky) + sledování na kardiologii - spravilo se samo.

Poloha na boku by měla zabránit vdechnutí vyzvraceného mléka (miminko ještě samo neotočí hlavičku), pokud by se dusil právě vdechnutím vyzvraceného mléka, tak se dá z krku odsát - stačí na to taková ta odsávačka hlenů z nosu, ta se dá v lékárně koupit snad za 50 korun (za nás). Měla jsem ji konstatntně na stolečku u "nočních potřeb",ale naštěstí nebylo potřeba, ale učili nás to v nemocnici před propuštěním.

První pomoc při dechové zástavě běžné (apnoe), čili dané nezralostí dýchacího-nerovového systému (dítě prostě tvrdě usne a organismus "zapomene" dýchat), je stimulace dítěte - nám obvykle stačilo masírování chodidla, v horším škrábání po zádech, v nejhorším (čili třeba 20 vteřin bez nádechu - hodně tvrdý spánek) dítě zvednout z postýlky do vzduchu (Hlavou nahoru). Doporučuje se nedramatizovat, dítě se musí naučit "samo nahodit", čili postupovat cestou od méně dramatické po dramatičtější stimulaci.

Dítě mi tedy spalo zásadně v zavinovačce, klín pod horní částí těla, opěrky na záda, poloha na boku, to vše na monitoru.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.