| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hele, tohle je prostě tenký led. Když byly moje starší děti v tomto věku, zjistila jsem, že jezdit na dovolenou s přáteli s podobně starými dětmi je poněkud rizikové, zejména kvůli těmto střetům ve výchově. U nás tedy nešlo o žádné lezení za krk a neznám rodiče, kteří by neumravnili dítě zabírající místo v autobuse a pod, ale i tak to bylo náročné, když šlo třeba jen o to "jak se stoluje, zda se musí dojídat a kdy dítěti dovolím zmrzlinu", nebo třeba kdy šlo o trávení volného času. Jeden bývalý kamarád mi kdysi nechutně okřiknul dítě, které přes můj zákaz stále sem tam strčilo do pusy sníh - bylo to na horách a zas tak zásadně mi to nevadilo, ale on na ní zařval, že chudák tříleťačka nadskočila leknutím (a já s ní). Jeho manželka pak klepla knížkou po hlavě moji extrémně hodnou dcerku (tehdy 4letou), když se hýbala u čtení před spaním - nebyla jsem u toho, ale vím, že kdyby to bylo lehké a v kamarádském duchu, nepřišla by za mnou dcerka zalykající se pocitem křivdy a nespravedlnosti. Často jsem byla v situaci, kdy kamarádka mi sdělovala, že "tohle by nedovolila" a já zase litovala její děti, jak je cepuje jak na vojně (říkala to v přítelském duchu a já jí teda nejspíš nic, že její děti lituju). Začala jsem pak jezdit na dovolené jen už s rodinou, nebo kamarády o kterých vím, že mají dost podobný způsob výchovy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.