| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale jo, dá. Ale je tu to ale...
Řekněme, že v běžné sámošce sortiment dělím na to 1) "opravdu dobré a kvalitní" a téhle kategorie je v sámoškách v mém dosahu třeba 10 %. Kategorie 2) "nic extra, ale dá se to rozumně použít" je celkem hojná, řekněme 50 %. Kategorie 3) "tohle už teda vážně ne" je ten zbytek. Který je bohužel pohříchu rozsáhlý.
no a v běžné německé sámošce (tam mám největší přehled, protože z Německa si potraviny vozím pravidelně) je ten poměr kategorií obrácený. Kategorie 1) je třeba 50 %, kategorie 2) 40 % a jen zlomek spadne do kategorie 3).

Takže jo, i v ČR najdu kvalitní potraviny a nemusím kvůli tomu jet do Prahy, ale jejich nabídka je úzká, v naší řiti se mi dost často stane, že třeba mléčné výrobky z kategorie 1) se vyprodají během dopoledne a já tam odpoledne musím vzít zavděk 2) a být ráda, že už tam nejsou jenom 3). ...
A hlavně, když se chci trefit do výrobku pro sebe přijatelného, musím ho koumat, protože když nekoukám pořádně a vezmu z regálu náhodný výrobek, tak statistická pravděpodobnost, že sáhnu pro skutečném šmejdu, je velmi vysoká.
Zatímco v Německu je tahle pravděpodobnost minimální, dokonce i kdybych nekoumala, tak riziko náhodného vytažení šmejdu je oproti ČR mnohem menší loterie.

No a pak ty ceny - většina české kategorie 1) se překrývá zároveň s množinou drahých výrobků.
V Německu se v kategorii 1), která je mnohem rozsáhlejší, vyskytují jak výrobky drahé, tak i dost velká množina výrobků cenově přijatelných. Takže můj nákup srovnatelně kvalitních výrobků v Německu mě stojí opravdu méně než stejný nákup tady v ČR. Ne násobně méně, ale takových 20 % dolů to bývá. Takže nejezdím tam cíleně na nákupy, na to to mám daleko, ale jakmile tam jsem z jiných důvodů, tak toho nakupuju dost.

Jinak se ale v ČR samozřejmě dobré věci dostanou, často opravdu velmi dobré, ovšem neběžně. Je potřeba pro ně někam jezdit, objednávat je apod. A nakupování to znepohodlňuje.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.